Akıllı baston WeWalk, Amazon tarafından en iyi 5 girişimden biri seçildi

Dünyanın en akıllı bastonu olarak tanımlanan ve 37 ülkede aktif olarak kullanılan WeWalk, bugün edindiğimiz bilgilere göre Amazon Launchpad programı kapsamında en iyi 5 girişimden biri seçildi.
Akıllı baston WeWalk, Amazon tarafından en iyi 5 girişimden biri seçildi

Geçtiğimiz yıl  5 milyon dolar yatırım alan akıllı baston projesi olan WeWalk'un hikayesini 2020 yılının Mayıs ayında sizlere aktarmıştık. Dünyanın en akıllı bastonu olarak tanımlanan ve 37 ülkede aktif olarak kullanılan WeWalk, bugün edindiğimiz bilgilere göre Amazon Launchpad programı kapsamında en iyi 5 girişimden biri seçildi.

Amazon, Launchpad programı kapsamında düzenlediği Amazon Launchpad Innovation Awards ile birlikte belli kategorilerde ödüller dağıtıyor. Söz konusu yarışmanın birincisi halk oylaması ile birlikte belirlenecek. WeWalk’un da aralarında bulunduğu 5 girişim, kazanmaları durumunda Amazon tarafından verilecek pek çok desteğin yanı sıra 100 bin euroluk ödülün de sahibi olacak.

WeWalk tarafından edindiğimiz bilgilere göre 100 bin euroluk ödül, girişimin daha çok görme engelli öğrenciye akıllı baston ulaştırmak ve bağımsız hareket yolculuklarına destek olmak için kullanılacak.

Hatırlatmak gerekirse WeWalk girişimi Kürşat Ceylan, Gökhan Meriçliler ve Sadık Ünlü tarafından 2017 yılında kuruldu.  Görme engellilerin kullanımı için akıllı baston teknolojisi geliştiren WeWALK, hem İstanbul'da hem de Londra'da ofislere sahip.

WeWalk en iyisi olmak için yarışıyor

Dilerseniz WeWalk’a oy atarak yarışmayı kazanması için destek olabilirsiniz. WeWalk'un "Startup of the Year" by Amazon'u kazanması için buradan oy atabilirsiniz. Son olarak oylamanın 7 Temmuz tarihinde sona ereceğini de ekleyelim. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.