Fintech girişimi Slice, 20 milyon dolar yatırım aldı

Hindistan merkezli fintech girişimi Slice, mevcut yatırımcılar Gunosy ve Blume Ventures'tan 20 milyon dolar yatırım aldı.
Fintech girişimi Slice, 20 milyon dolar yatırım aldı

Hindistan merkezli fintech girişimi Slice, mevcut yatırımcılar Gunosy ve Blume Ventures'tan 20 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin yatırım sonrası değerlemesi ise açıklanmadı. Özellikle Y kuşağını hedefleyen Slice, müşterilere kredi kartı faturalarını ödemede esneklik ve işlemlerde ödül puanları sunuyor.

Slice'ın kurucusu ve CEO'su Rajan Bajaj, şirketin aldığı yatırımı teklifleri çeşitlendirmek ve ekibini genişletmek için kullanacağını açıkladı. 

Slice, üç milyon kayıtlı kullanıcısı olduğunu ve şu anda aylık yüzde 25'lik bir hacim artışı kaydettiğini söylüyor. Platform, çok tam zamanlı işi olmayan kullanıcıların bile kart sahibi olmasını kolaylaştırıyor. Slice üyeleri için katılım ücreti veya yıllık ücret diye bir şey bulunmuyor, sadece kullanıcıların her ay ödemeleri gereken minimum bir miktar mevcut. Slice'ın kendi adını taşıyan uygulaması, yerel restoranlardaki fırsatları gösteriyor ve ayrıca her işlemde anında nakde çevrilebilen yüzde 2'ye kadar geri ödeme sağlıyor.

Müşteriler, uygulamayı satın alımlar için de kullanabiliyor. Bajaj, kartı bir ödeme ürünü olarak gördüklerini ve bu konuyla ilgili tüketici tarafında yaşanan sıkıntıları çözmeyi hedeflediklerini söylüyor. Slice'a katıldıktan sonraki altı ay içinde, yüzde 65'ten fazla kullanıcının kredi puanının 730'a yükseldiğini de belirtelim. Slice, üyelerin faturalarını ödemelerini kolaylaştırmak ve herhangi bir ek ücret endişesi yaşamamaları için kullanıcılara faturalarını bölme ve ödemeyi üç aya kadar faizsiz olarak yapma olanağı sunuyor.

Rajan Bajaj, Slice'a katılan yeni müşterilerin yaklaşık yüzde 50'sinin rakip bir firmadan kredi kartına sahip olduğunu, ancak bu müşterilerin yarısının da birincil kart olarak Slice'ı tercih ettiklerini söylüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.