Android cihazlarda Google neden sürekli duruyor?

Sabahın erken saatlerinden beri Android kullanıcıları Google ile ilgili sıkıntı yaşadıklarını dile getiriyorlar. Hatta durum öyle bir hal aldı ki Google hashtag'i Twitter'da gündem oldu.
Android cihazlarda Google neden sürekli duruyor?

Sabahın erken saatlerinden beri Android kullanıcıları Google ile ilgili sıkıntı yaşadıklarını dile getiriyorlar. Hatta durum öyle bir hal aldı ki Google hashtag'i Twitter'da gündem oldu. Android kullanıcıları bir süredir  uygulamaya girmeye çalışırken "Uygulamayı Kapat", "Geri Bildirim Gönder" gibi uyarılarla karşılaşıyor. Sorunun nedeni henüz net bir şekilde açıklanmamış olsa da araştırılmaya devam ediliyor.

Aslında bu uygulamaların durmasının da birkaç nedeni var. Uygulamaların güncellenmemesi, dosyaların bozulması gibi nedenlerle Android Google hatası gibi hatalar olabiliyor ya da uygulama içerisindeki yazılımsal problemlerden dolayı, uygulama çalışmayı durdurdu gibi hatalar alınabiliyor. Uygulama dosyasındaki bozulmalar da bunlara neden olabiliyor.

Bu noktada uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi denemek bir çözüm olarak sunuluyor. Uygulamanın geçici olarak durdurulması da kullanıcılara bir çözüm alternatifi olarak sunuluyor. Bazı kaynaklar ise Ayarlar - Uygulamalar - Yönet - Google - Güncellemeleri Kaldır seçeneğinin çözüm olabileceğini iddia ediyor. Birçok sosyal medya kullanıcısı bu yolla sorunu çözdüklerini belirtiyor. 

Her ne olursa olsun konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadığını, bazı kullanıcıların bu çözüm yollarını denese bile hata almaya devam ettiklerini görüyoruz. Konuyla ilgili farklı bir güncelleme veya açıklama olduğunda sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.