Yapay zeka destekli Conversational Marketing, satış ve mesajlaşma platformu: Botgate AI

Online satın alma süreçlerindeki pürüzleri ortadan kaldırmak için kurulmuş B2B SaaS girişimi olan Botgate AI, sohbet pazarlaması, satış ve mesajlaşma platformu olarak hizmet veriyor.
Yapay zeka destekli Conversational Marketing, satış ve mesajlaşma platformu: Botgate AI

Odağına yapay zeka teknolojisini alan sohbet pazarlaması (Conversational Marketing), satış ve mesajlaşma platformu olarak hizmet veren Botgate AI, Barış Gülbaş tarafından 2020 yılında Estonya’da kuruldu. Şu an için 5 kişilik bir ekip tarafından yönetilen Botgate AI, geçtiğimiz Ocak ayında ise SaaS versiyonu yayınlandı.

Temelinde şirketlerin online satın alma süreçlerindeki pürüzleri ortadan kaldırmak için kurulmuş B2B SaaS girişimi olan Botgate AI, sohbet pazarlaması (Conversational Marketing) ile şirketlerin online satın alma süreçlerini hızlandırarak kişiselleştirilmiş bir deneyim ile satışları artırmayı hedefliyor.

Conversational Sales modeli ile kredi kartı ile ödemeye kadar olan online satış sürecini uçtan uca yöneten Botgate AI, ayrıca satış sonrası süreçlerde müşteri deneyimini en iyi hale getirerek müşteri memnuniyetini de artırmayı amaçlıyor. Edindiğimiz bilgilere Botgate, Open API mimarisiyle geliştirildiği için tüm özelliklerini API olarak müşterilerine de sunuyor. Botgate AI'ın çözümü WhatsApp, Instagram ve Slack gibi modern mesajlaşma kanallarının hepsinde çalışabiliyor.

Hubspot, Salesforce, Pipedrive gibi dünyanın önde gelen CRM, Sales Pipeline ve Marketing otomasyonlarıyla çok kolay bir şekilde entegrasyon da sağlayan Botgate AI'ın kodlama bilgisi gerektirmeden kullanılabilen bir platform olduğunu da ekleyelim.

Botgate tarafından bizimle paylaşılan bilgilere göre girişim, Türkiye ve Avrupa’da olmak üzere 100’ün üzerinde şirket tarafından kullanılıyor. Botgate'in müşterileri arasında Türkiye’den Setur, Kolektif House, Rixos ve Divan gibi önemli markalar da yer alıyor.

Globalde Drift, Qualified ve Whisbi gibi önemli rakiplere sahip olan Botgate AI, yüzde yüzde yapay zeka destekli olması ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunması ile rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor. 150 bin euroluk melek yatırım ile kurulan Botgate AI, yeni yatırım turu için görüşmelerini de sürdürüyor.

Botgate'in Conversational Marketing deneyimi sağlamak için geçtiğimiz hafta Facebook tarafından resmi olarak yayınlanan Instagram Messenger for Business API’ı ile entegrasyonunu gerçekleştirdiğini de belirtelim. Botgate girişimi Türkiye, Avrupa ve Latin Amerika bölgelerindeki online şirketlerin Conversational Marketing dönüşümünü sağlayarak büyümeyi hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.