Decathlon'un marka bağımsız 2. el mağazası: 2. Şans

Decathlon, markadan bağımsız, artık kullanılmayan spor ürünlerine ikinci bir şans tanıyan 2. Şans uygulamasını hayata geçirdi.
Decathlon'un marka bağımsız 2. el mağazası: 2. Şans

Yurt dışında giyim markalarının kendi ikinci el platformlarını oluşturma trendine Decathlon da dahil oldu. Daha önce Levi's'ın da aralarında bulunduğu örneklere, spor ürünleri odağıyla adım atan Decathlon‘un uygulamasının ismi ise 'İkinci Şans’ oldu.

Kişilerin kullanmadığı spor ürünlerini, hangi marka olursa olsun, Decathlon 2. Şans mobil uygulaması üzerinden başka bir sporsevere satabilirsini sağlayan uygulama, tüketim kültürünü bir kenara bırakarak, ürünleri yeniden kullanıma kazandırılmasını sağlıyor.

Decathlon’un yeni hayata geçirdiği, çevre ve bütçe dostu 2. Şans uygulamasının amacı daha az tüketmek, tekrar kullanmak, tüketime kazandırmak! Döngüsel ekonomiye değerli bir katkı sağlamayı hedefleyen bu uygulama, ikinci el her marka spor ürününü al-sat imkanı sunuyor. Decathlon marka olsun veya olmasın, kullanmadığınız her spor ürününü Decathlon 2. şans mobil uygulaması üzerinden başka bir sporsevere satabiliyor, yeniden kullanıma kazandırabiliyorsunuz.

Dechathlon'un uygulama ile ilgili açıklaması ise şu şekilde oluyor:

İkinci el ürün satışı, israfı azaltmaya yardımcı olur. Bununla birlikte daha az atık oluşumu sağlanır. Marka tarafından yenilenen ürünleri satın almak, çevresel etkileri azaltır. Yeni olan her şeyin üretim sürecinde ne kadar özen gösterilirse gösterilsin çevresel etki meydana gelebilir. Hammaddelerin çıkarılmasından, imalatına ve dünya çapında taşınmasına kadar, ürünlerin tamamı geride bir iz bırakır. Mevcut kaynakları ve doğanın dengesini korumaya katkı sağlayan yeniden kazanım projeleri, çevre ve enerji dostudur, ayrıca ekonomiye artı değer olarak yansır.

Decathlon TR, eko-tasarım yaklaşımıyla başladığı yenilenmiş ürün projesine giysileri, spor ayakkabıları ve aksesuarları da dahil etme çalışmalarını sürdürmektedir. Tamamı uzman ekipler tarafından incelenecek ve gerekli yenileme işlemleri yapılacak tüm ürünleri, ikinci el spor ayakkabı modelleri de dahil olmak üzere içiniz rahat bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu seçenekler, kullanılmış ve yıpranmış ürünlerden oluşmaz. Çünkü uzman ekipler, yeniden satışa çıkacak her şeyin kullanılabilir durumda olduğundan emin olur. Yenilenmiş ürünlerin çoğu, kusurları sebebiyle iade alınanlardan oluşur.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.