60 milyon dolar yatırım alan Tractable'ın değerlemesi 1 milyar dolar barajını aştı

Edindiğimiz bilgilere göre alınan 60 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Tractable'ın değerlemesi ise 1 milyar dolar barajını aştı.
60 milyon dolar yatırım alan  Tractable'ın değerlemesi 1 milyar dolar barajını aştı

Yapay zeka ile kaza ve felaketlerin hasar değerlendirmesini yapan bir girişim olarak hizmet veren Tractable, 25 milyon dolar yatırım aldığını geçtiğimiz yılın Şubat ayında sizlere aktarmıştık. Bugün ise yeni bir yatırım aldığını duyuran Tractable, D serisi yatırım turunda 60 milyon dolar yatırım aldı.

Edindiğimiz bilgilere göre alınan 60 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Tractable'ın değerlemesi ise 1 milyar dolar barajını aştı. Kısacası yeni yatırım ile birlikte Tractable'ın unicorn olduğunu söyleyebiliriz. Tractable'ın 60 milyon dolarlık D serisi yatırım turu Insight Partners ve Georgian liderliğinde gerçekleşti.

Alınan yeni yatırım ile birlikte Tractable girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 115 milyon dolara ulaştığını da ekleyelim. 2014 yılında Adrien Cohen, Alexandre Dalyac ve Razvan Ranca tarafından Londra'da kurulan Tractable, araba kazaları ve doğal afetler gibi olaylarla ilgili sigorta süreçlerini 10 kat hızlandırmayı hedefliyor.

Bu ideali gerçekleştirmek için yapay zeka temelli bir "computer vision" çözümü sunan Tractable, gerçekleşen kaza ve doğal afetler ile ilgili görsel değerlendirmeler yapıyor. Otomotiv sigorta şirketlerinin en önemli 100 şirketinin 20'si ile birlikte çalışan Tractable tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, son iki yıl içinde yüzde 600 oranında bir büyüme yaşadı.

Tractable'ın sunduğu hizmetin büyük bir oranda araba kazalarının incelenmesi için kullanıldığını da ekleyelim. Gerçekleşen kazaların fotoğrafları Tractable'ın sistemine girilerek işleniyor ve yapay zeka desteği sayesinde kazalar ile ilgili detaylı bilgiler sağlanıyor. Tractable tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yatırım girişimin teknolojisini geliştirmesi için kullanılacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.