Netflix, Spotify'ın girişim hikayesini diziye dönüştürüyor

"Untitled Spotify Drama" isimli yapım şu anda Netflix'te listelenmeye başladı. Altı bölümden oluşan yapımın 2022 yılında izleyicilerle buluşması planlanıyor.
Netflix, Spotify'ın girişim hikayesini diziye dönüştürüyor

Netflix, Spotify'ın girişim hikayesini diziye dönüştürüyor. Dizi, Spotify Untold isimli kitaptan ilham alıyor. Yapım, belgesel formatı yerine hikayeleştirilmiş bir kurgu ile karşımıza çıkıyor. "Untitled Spotify Drama" isimli yapım şu anda Netflix'te listelenmeye başladı. Yapımın açıklamasında ise şu ifade yer alıyor: 

Girişimci Daniel Ek ve finansal ortağı Martin Lorentzon'un Spotify'ı kurarak müzik sektöründe gerçekleştirdiği devrimin perde arkasına göz atın. 

Yapımın 2022 yılında izleyicilerle buluşması planlanıyor. Dizinin dayanak noktası olan Spotify Untold kitabı, Jonas Leijonhufvud ve Sven Carlsson tarafından kaleme alındı. İkili, kitabı ortaya çıkarmak için daha önce bu konuda konuşmamış kaynaklarla Spotify odağında 70'ten fazla röportaj gerçekleştirdi. Altı bölümden oluşan yapımda Daniel Ek'i Edvin Endre, Martin Lorentzon'u ise Christian Hillborg canlandıracak.

Dizide Apple CEO'su Steve Jobs karakterinin de yer alması olası. Hatırlarsanız, Spotify'ın ilk yıllarında Apple ve Spotify arasında ciddi bir rekabet söz konusuydu. Kitapta da; Apple, Spotify'ın ABD kullanıcılarına açılma tarihini ertelemeye çalıştığı gündeme getiriliyordu. Bu anlatımda Steve Jobs'a da yer veriliyordu.

Yazarlardan Sven Carlsson bu konuda yaptığı bir açıklamada; Steve Jobs'ın Spotify'ın ABD'de şirketleşmesini önlemek için attığı adımları ortaya çıkarmak için aylar süren bir araştırma yürüttüklerini belirtmişti. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.