Siber güvenlik odağında çözümler sunan Immersive Labs, 75 milyon dolar yatırım aldı

Kurumsal şirketlerin çalışanlarına oyunlaştırma ile birlikte siber güvenlik becerileri kazandıran Immersive Labs, 75 milyon dolar yatırım aldı.
Siber güvenlik odağında çözümler sunan Immersive Labs, 75 milyon dolar yatırım aldı

Girişim dünyasının en popüler alanlarından biri olan olan siber güvenlik konusuna odaklanan bir girişim olarak karşımıza çıkan Immersive Labs, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Immersive Labs, C serisi yatırım turunda 75 milyon dolar yatırım aldı.

Edindiğimiz bilgilere göre 75 milyon dolarlık C serisi yatırım turu şirketin yeni yatırımcıları konumunda bulunan Insight Partners, Menlo Ventures ve Citi Ventures liderliğinde gerçekleşti. Insight Partners, Menlo Ventures ve Citi Ventures'ın haricinde ise C serisi yatırım turuna şirketin eski yatırımcılarıdan Goldman Sachs Asset Management da katıldı.

Alınan 75 milyon dolarlık yeni yatırım Immersive Labs'in ABD'de ölçeklenmesi ve şirketin uzaktan çalışmasının neden olduğu siber tehditlere yönelmesi için kullanılacak. 75 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Immersive Labs'in bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 123 milyon dolar ulaştığını da ekleyelim.

2017 yılında James Hadley tarafından Bristol'da kurulan Immersive Labs, kurumsal şirketlerin çalışanlarına oyunlaştırma ile birlikte siber güvenlik becerileri kazandırıyor. Immersive Labs'in müşterileri arasında ise HSBC, Vodafone ve NHS (National Health Service) gibi önemli kurumlar da yer alıyor.

Şu an için 200'ü aşkın çalışana sahip olan Immersive Labs'in Bristol ve Boston'da ofislere sahip olduğunu da ekleyelim. Önümüzdeki iki yıl içinde Avrupa başta olmak üzere yeni bölgelere açılmayı hedefleyen Immersive Labs, çalışan sayısını da 600'ün üzerine çıkarmayı planlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.