Vault Platform, Google'ın yapay zeka odaklı fonu Gradient Ventures'tan 8.2 milyon dolar yatırım aldı

Vault Platform, Google'ın yapay zeka odaklı fonu Gradient Ventures liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 8.2 milyon dolar yatırım adlı. Tura Kindred Capital, Angular Ventures ve Illuminate Financial da katıldı.
Vault Platform, Google'ın yapay zeka odaklı fonu Gradient Ventures'tan 8.2 milyon dolar yatırım aldı

Çalışanların suistimalleri bildirmelerine ve işverenlerin bir çözüme ulaşmak için anlamlı eylemlerde bulunmalarına yardımcı olmayı hedefleyen SaaS platformu Vault Platform, Google'ın yapay zeka odaklı fonu Gradient Ventures liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 8.2 milyon dolar yatırım adlı. Tura Kindred Capital, Angular Ventures ve Illuminate Financial da katıldı.

Şirket aldığı yatırımı teknolojisini geliştirmek ve ekibini genişletmek için kullanacağını belirtiyor. 2018'de Londra'da hayata geçirilen Vault Platform, şirket içi etik ve dürüstlük konularını proaktif bir şekilde yönetmelerini desteklemek için kurumsal ölçekli veya büyük şirketlere SaaS araçları paketi satıyor. Şirket, personelin sorunları bildirmesi için sunduğu araçların yanı sıra, verilerin ve analizlerin de platforma işlenmesini sağlıyor.

Platformun GoTogether adı verilen özelliği, ilgili kişilere suistimal raporları göndermelerine izin veren bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Gradient Ventures da bilhassa bu yapay zeka temelli özellik ile ilgileniyor. Vault Platform ise bu özelliği daha fazla geliştirmek istediğini belirtiyor.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO'su Neta Meidav, Vault'un ABD ve Avrupa'da, aralarında Lemonade, Airbnb, Kavak, G2 ve OVO Energy gibi isimlerin de bulunduğu 30 müşterisi olduğunu söylüyor.

Gradient Ventures'ın kurucusu ve yönetici ortağı Anna Patterson, yaptığı açıklamada, Vault'un yenilikçi ve zamanında bir çözümle önemli bir alanı ele aldığını; platformun kuruluşlara mesleki dolandırıcılık, rüşvet veya yolsuzluk olayları, güvenlik hataları ve görevi kötüye kullanma gibi zorluklarla başa çıkmak için veri odaklı bir yaklaşım sağladığını belirtiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.