Tedarik zinciri konusunda detaylı veriler sunan Project44, 202 milyon dolar yatırım aldı

Edindiğimiz bilgilere göre 202 milyon dolarlık E serisi yatırım turu Goldman Sachs Asset Management ve Emergence Capital'ın ortak liderliğinde gerçekleşti.
Tedarik zinciri konusunda detaylı veriler sunan Project44, 202 milyon dolar yatırım aldı

Nakliye ve lojistik şirketlerine tedarik zincirleri hakkında büyük veriye dayalı içgörüler sağlayan bir platform olarak karşımıza çıkan Project44, yatırım aldığını duyurdu. Project44 tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, E serisi yatırım turunda 202 milyon dolar yatırım aldı.

Edindiğimiz bilgilere göre 202 milyon dolarlık E serisi yatırım turu Goldman Sachs Asset Management ve Emergence Capital'ın ortak liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Goldman Sachs Asset Management ve Emergence Capital'ın haricinde Girteka ve Lineage Logistics de katıldı.

Alınan 202 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Project44 girişiminin değerlemesi 1,2 milyar dolara da ulaştı. Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz Aralık ayında 100 milyon dolar yatırım alan Project44, değerlemesini 600 milyon dolar olarak açıklamıştı.

Pandemi ile birlikte hızla büyüyen şirketlerden biri olan Project44, 6 ay içinde değerlemesini iki katına çıkarmış oldu. Alınan 202 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte şirketin bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 442,5 milyon dolara ulaştığını da ekleyelim.

2014 yılında Jett McCandless ve Wally Ibrahim tarafından Chicago'da kurulan Project44, tedarik zinciri konusundaki tüm verileri detaylı bir şekilde müşterilerine sunuyor. Project44'ün müşteriler arasında ise Amazon, Walmart, Nestlé, Starbucks, Unilever, Lenovo ve P&G gibi önemli firmaların bulunduğunu da ekleyelim.

Project44 tarafından paylaşılan bilgilere göre alınan 202 milyon dolarlık yeni yatırım şirketin global büyümesi için kullanılacak. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.