Online yoga, fitness ve mindfulness platformu Lotus, 3,65 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Edindiğimiz bilgilere göre Lotus, Hakan Baş ve Lidyana yatırımcılarından Semih Kaya tarafından yatırım aldı
Online yoga, fitness ve mindfulness platformu Lotus, 3,65 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Pandemi ile birlikte hayatımızın pek çok alanı dijitalleşti. Bu dönemde hızlı büyüyen ve dijitalleşen alanlardan biri de online spor ve meditasyon çözümleri oldu. Bu alanda hizmet veren bir girişim olarak karşımıza çıkan Lotus, yatırım aldığını duyurdu.

Edindiğimiz bilgilere göre Lotus, Hakan Baş ve Lidyana yatırımcılarından Semih Kaya tarafından yatırım aldı. Söz konusu yatırımın 3,65 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleştiğini de ekleyelim. Lotus'a ne kadar yatırım yapıldığı ise paylaşılmadı.

2018 yılında Gökhan Besler tarafından kurulan Lotus, yaklaşık 2 yıl içinde geliştirildi ve şu an için 6 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Online yoga, fitness ve mindfulness platformu olarak görev yapan Lotus, kullanıcılarına 12 dilde hem sesli hem de videolu içerikler sunuyor.

Kullanıcılarına 7 farklı kategoride sınıflar sunan Lotus'un 5 günden 6 haftaya kadar online yoga programlarına sahip olduğun da paylaşalım. Platformun aktivite kısmında ise toplam kaç egzersiz yaptığınızı ve ne kadar süre egzersiz yaptığınızı detaylı olarak görebiliyorsunuz. Bu sayede gelişiminizi detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz.

500 binden fazla kullanıcıya sahip

Web sitesinin yanı sıra Android ve iOS platformlarından da hizmet veren Lotus'un 500 binden fazla kullanıcısı bulunuyor. Edindiğimiz bilgilere göre bu kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun yurt dışından olduğunu da ekleyelim. Bu durumun temel nedeni ise Lotus'un 12 dilde hizmet vermesi.

Sunduğu aylık ve yıllık abonelikler üzerinden gelir elde eden Lotus, kullanıcılarına 7 ücretsiz deneme imkanı da veriyor. Platform, ücretsiz denemenin ardından ise yıllık olarak 170, aylık olarak ise 60 TL'lik bir fiyata sahip. Ücretli abonelik ile birlikte platform içinde yer alan yüzlerde yoga sınıfına ve pozuna erişim sağlanabiliyor.

Lotus ekibinin temel hedefi ise ilerleyen dönemde ABD, Kanada, Avrupa, Uzak Doğu pazarlarında büyümek ve Lotus’u online yoga, fitness ve mindfulness pazarında globalde en üst sıralara taşıyabilmek. Dilerseniz Lotus uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüs salgını, online mindfulness ve yoga - fitness uygulamalarının hızlı bir şekilde popülerleşmesini sağladı. İlerleyen dönemde bu alan özelinde yeni yatırımların karşımıza çıkması sürpriz olmayacaktır. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.