Yandex, online moda perakendecisi KupiVIP'i satın alıyor

Yandex, bugün yaptığı açıklamada online moda perakendecisi KupiVIP'i satın alacağını ve ardından Yandex.Market'e entegre edeceğini söyledi. Anlaşmanın mali şartları açıklanmadı.
Yandex, online moda perakendecisi KupiVIP'i satın alıyor

Yandex, bugün yaptığı açıklamada online moda perakendecisi KupiVIP'i satın alacağını ve ardından Yandex.Market'e entegre edeceğini söyledi. Açıklamaya göre anlaşma, KupiVIP ekibinin uzun yıllara dayanan tecrübesi ile Yandex.Market'in giyim, ayakkabı ve aksesuar pazarına girişini hızlandıracak.

Anlaşmanın mali şartları açıklanmadı, ancak Yandex'in bu sene e-ticaret için 400-500 milyon dolar harcamayı planladığını belirtilmişti. Yandex, anlaşmanın düzenleyici onayına tabi olduğunu ve satın almayı 2021'in üçüncü çeyreğinde tamamlamayı planladıklarını açıkladı. 

İlk etapta Market ve KupiVIP'in paralel çalışıp gelişeceği, ancak kademeli olarak hizmetlerin entegre edileceği kaydedildi. Anlaşmadan kısa bir süre sonra KupiVIP ürünleri Yandex'in pazarında görünmeye başlayacak. Ayrıca, mağaza Yandex Plus'a bağlanacak ve siparişler Yandex'e ait teslimat noktalarından alınabilecek. 

KupiVIP online mağazası 2008 yılında kuruldu. 1000'den fazla moda markasının giyim, ayakkabı ve aksesuarlarını sunuyor. KupiVIP, 3000'den fazla Rus ve yabancı tedarikçi ile iş birliği yapıyor ve ayrıca Moskova bölgesinde yılda 9 milyondan fazla sipariş gönderebilen bir lojistik kompleksi işletiyor. Mağaza Rusya dışında Belarus ve Kazakistan'da da faaliyet gösteriyor.

Yandex.Market ise hem normal perakende mağazalarının hem de online mağazaların sundukları ürünleri gösterdiği bir platform. Yandex.Market, her ay 17 milyondan fazla kişi tarafından aktif kullanılıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.