Tarentum, Boğaziçi Ventures'tan 1,4 milyon dolar yatırım aldı

Boğaziçi Ventures, fintech, dijital sağlık ve perakende teknolojileri alanlarındaki erken aşama girişimlere odaklanan BV Growth yatırım fonu aracılığı ile Tarentum girişim şirketine 1,4 milyon dolar yatırım yaptı.
Tarentum, Boğaziçi Ventures'tan 1,4 milyon dolar yatırım aldı

Özellikle yenilenebilir enerji ve oyun sektörlerine yapay zeka ve makine öğrenmesi odağında çözümler geliştiren bir girişim olarak karşımıza çıkan Tarentum'dan sizlere daha önce bahsetmiştik. ABD açılmayı hedefleyen girişim, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Edindiğimiz bilgilere göre teknoloji şirketlerine yatırım yapan fonlar kuran ve yöneten Boğaziçi Ventures, fintech, dijital sağlık ve perakende teknolojileri alanlarındaki erken aşama girişimlere odaklanan BV Growth yatırım fonu aracılığı ile Tarentum girişim şirketine 1,4 milyon dolar yatırım yaptı. Hatırlatmak gerekirse Tarentum, 2019 yılının Ocak ayında 4 milyon TL tohum yatırım da almıştı.

2017 yılında Oğuz Silahtar, Bora Tokyay ve Gün Makinabakan tarafından kurulan Tarentum, şu an için 27 kişilik bir ekibe sahip. Tarentum'un müşterileri arasında ise Netmarble, Masomo, Yemeksepeti, Borusan-Enbw, Enerjisa, Aydem, Sanko Enerji gibi önemli firmalar yer alıyor.

Tarentum olarak kuruldukları günden bugüne kadar Türkiye’de farklı sektörlerde lider şirketlere makine öğrenmesi ve yapay zeka çözümleri sunduklarını belirten Tarentum kurucu ortağı Oğuz Silahtar, son olarak 3 yıldır hizmet verdikleri oyun ve enerji sektörlerine odaklanma kararı aldıklarını da paylaştı.

Tarentum’un geliştirdiği ürünün gerçekleştirdiği optimizasyon sayesinde firmalara para kazandıran bir çözüm olduğunu ve bu ürünü herkesin denemek isteyeceğini belirten Boğaziçi Ventures kurucu ortağı Barış Özistek, Tarentum’un sunduğu çözümün kendisini oldukça heyecanlandırdığını ve ekibin unicorn olacağı günü sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.