Yemeksepeti, Serkan Yazıcıoğlu yönetiminde Fintech şirketi kuruyor

BKM Pazar Geliştirme Komitesi Başkan Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu, Yemeksepeti Fintech şirketinde Genel Müdür görevini üstleneceğini açıkladı. 
Yemeksepeti, Serkan Yazıcıoğlu yönetiminde Fintech şirketi kuruyor

Bankalar Arası Kart Merkezi (BKM) Pazar Geliştirme Komitesi Başkan Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu, paylaştığı bir LinkedIn gönderisi ile görevinden ayrıldığını duyurdu. Yazıcıoğlu, Yemeksepeti Fintech şirketinin Genel Müdürlüğünü üstleneceğini açıkladı. 

Bu noktada Serkan Yazıcıoğlu'nun BKM'de son bir buçuk yıldır Dijital Çözümler, Pazarlama İletişimi ve Troy Ödeme Sistemi'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüttüğünü hatırlatalım. Başarılı yönetici, BKM'deki yolculuğuna 2012'de CMO pozisyonu ile başlamıştı. 

Serkan Yazıcıoğlu'nun açıklaması; Yemeksepeti'nin kurduğu Fintech şirketine dair detayları da içeriyor. Yazıcıoğlu,  Delivery Hero ve Yemeksepeti markalarının Fintech alanındaki çalışmalarına destek vereceğini ifade etti.

Yazıcıoğlu, gönderisinde şu ifadelere yer veriliyor: 

Bundan sonra  ve Yemeksepeti markalarının global ve yerel perakende ve ödeme sistemleri tecrübesi ile Fintech alanındaki çalışmalarının bir parçası olacağım.

2012 Temmuz ayında dahil olduğum Bankalararası Kart Merkezi (BKM)’den bu hafta itibarıyla profesyonel anlamda ayrıldım. Yeni rotam Yemeksepeti Fintech şirketinin liderliğini yapmak olacak.

2012 öncesinde BKM Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmak, son 9 senesi Başkan Yardımcısı olmak üzere aralıksız 14 sene üyesi olduğum Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Pazar Geliştirme Komitesinde bulunmak benim için gurur verici çalışmalar oldu.

Ancak en büyük gurur 9 sene boyunca BKM’de birlikte görev aldığım takım arkadaşlarım ve Yönetim Kurulu Üyelerim ile aynı gemide yer almak ve onlar ile birlikte ödeme sistemlerinin her alanında başarılı projelere imza atmak oldu. Türkiye’nin ilk dijital cüzdanı #BKMExpress, Türkiye’nin Ödeme Yöntemi #TROY başta olmak üzere birlikte yola çıktığımız ve desteklerini her zaman hissettiğim Üyelerimize, iş ortaklarımıza, BKM Express iş yerlerine ve tabii ki BKM’de birlikte çalıştığım tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Bundan sonra  ve Yemeksepeti markalarının global ve yerel perakende ve ödeme sistemleri tecrübesi ile Fintech alanındaki çalışmalarının bir parçası olacağım.

Bu yeni yolculuğumda tekrar birlikte olmak ve görüşmek üzere.

Sevgi ve Saygılarımla,

Geçtiğimiz yıllarda platformda Cüzdan ekleyen Yemeksepeti, restoranlar için yeni ödeme sistemleri ve kredi seçenekleri sunabilir. Aynı şekilde sitedeki oyunlaştırma öğelerine, Yemeksepeti'nin kendi tokenını eklemesi de söz konusu olabilir. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.