Robinhood, halka arz fiyatından hisse alınmasına olanak sağlayacak

Robinhood tarafından sunulan yeni özellik ile birlikte platformun kullanıcıları şirketlerin halka arz gerçekleştirdikleri fiyattan hisselere ulaşabilecek.
Robinhood, halka arz fiyatından hisse alınmasına olanak sağlayacak

Hisse senedi alım satımına odaklanan bir yatırım uygulaması olarak karşımıza çıkan Robinhood'un halka arz gerçekleştirmeye hazırlandığını daha önce sizlere aktarmıştık. Geçtiğimiz Mart ayında ise halka arz başvurusu gerçekleştiren Robinhood, odağına halka arzları alan yeni bir özelliği de devreye alıyor.

Robinhood tarafından sunulan yeni özellik ile birlikte platformun kullanıcıları şirketlerin halka arz gerçekleştirdikleri fiyattan hisselere ulaşabilecek. Kısacası Robinhood kullanıcıları yeni özellik ile birlikte halka arzlara da erişebilecekler. Söz konusu özelliğin "IPO Access" olarak adlandırıldığını da belirtelim.

Robinhood tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, halka arz gerçekleştirecek şirketleri takip edebilecekler ve şirketlerin hisse teklifleri hazır olduğunda bu konuda bildirim alabilecekler. Robinhood'un "IPO Access" özelliği için gerekli izinler konusunda Wall Street yatırım bankaları ile birlikte çalışacağını da ekleyelim.

Edindiğimiz bilgilere göre söz konusu IPO Access özelliği Robinhood'un tüm kullanıcıları için sunulacak ve herhangi bir şekilde işlem limiti olmayacak. Robinhood'un kısa zaman içinde önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi beklenen halka arzları listelemeye başlayacağını da paylaşalım.

Reuters tarafından paylaşılan bilgilere göre Robinhood, halka arz gerçekleştirecek olan bazı şirketlerin hisselerine Wall Street'ten önce ev sahipliği de yapacak. Robinhood'un IPO Access özelliği ile ilgili teknik detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.