Evlerin bakımı ve onarımı için abonelik hizmeti sunan girişim: Super

2015 yılında Bill Davis, Jorey Ramer ve Ryan Donnelly tarafından hayata geçirilen San Francisco merkezli Super, evlerin bakımı ve onarımı için abonelik hizmeti sunuyor.
Evlerin bakımı ve onarımı için abonelik hizmeti sunan girişim: Super

2015 yılında Bill Davis, Jorey Ramer ve Ryan Donnelly tarafından hayata geçirilen San Francisco merkezli Super, evlerin bakımı ve onarımı için abonelik hizmeti sunuyor. Girişim, öngörülebilir bir maliyetle hızlı ve etkili ev onarımı ve bakımı sağlamak için yerel servislerle iş birliği yapıyor ve bir evin bakımını sorunsuz hale getirmeyi hedefliyor.

Ev bakımı ve onarımı için aylık abonelik

Aslında Super'in yapmak istediği bir dijital platforma aylık bir ücret ödemekten farksız. Zira şirket, ev bakımının zorlu bir süreç olduğunu; kişilerin buna sürekli vakit ayıramayacağını veya "kendin yap" videoları ile onarım yapmanın o kadar da kolay olmadığını söylüyor. Super, kişilerin evle ilgili ani sıkıntılar yaşandığında, örneğin sigorta patladığında, bir cam kırıldığında ya da evin çatısı zarar gördüğünde yetkili ve güvenilir kişileri hızla bulmasının zor olduğunu söylüyor. Sunduğu abonelik sistemi ile bu sorunların önüne geçmeyi hedefleyen platform, herhangi bir sorun karşısında ortama maliyeti çıkarıyor ve kullanıcıyı iş birliği yapılan ustaya yönlendiriyor.

Super, sadece anlık sıkıntılar konusunda da hizmet vermiyor; şirketin abonelik sistemi düzenli kontroller için de imkan sağlıyor. Örneğin; düzenli baca temizliği gibi. Yani aslında, evde yapılması gerekenler için daima güncellemeler gönderiyor. 

3 farklı abonelik planı mevcut

Super, bakımdan onarıma kadar ev ihtiyaçlarının çoğununun koordine edilmesine yardımcı oluyor. Platform online olarak, mobilden 7/24 kullanılabiliyor. Platformda, aylık 64, 74 ve 119 dolar olmak üzere 3 farklı abonelik planı mevcut. Tabii ki yapılacak işe göre bu planlara ek ödemeler de çıkıyor. Super şu anda Austin, Baltimore, Chicago, Dallas, Houston, Phoenix, San Antonio ve Washington DC'de faaliyet gösteriyor. 

50 milyon dolar yatırım aldı

Super'in yeni yatırım turunda Wells Fargo Strategic Capital liderliğinde 50 milyon dolar yatırım aldığını da hatırlatalım. Şirketin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 80 milyon dolar. Yeni yatırım turuna Asahi Kasei, AAA - Auto Club Group, Gainge ls, REACH, Aquiline Technology Growth, Liberty Mutual Strategic Ventures, Moderne Ventures ve HSB Fund of Munich Re Ventures da katıldı.

Girişim aldığı yeni yatırımı pazarını genişletme ve yeni işe alımlar için kullanacağını açıkladı. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.