Denebunu, Samplico adıyla İngiltere faaliyetlerine başladı

Geçen yıl, 6,5 milyon TL yatırım alan ve hedefini globale çeviren Denebunu, "Samplico" adı altında İngiltere'de faaliyet göstermeye başladı.
Denebunu, Samplico adıyla İngiltere faaliyetlerine başladı

2016’da Duygu Akbudak ve Barış Yeşilçiçek tarafından kurulan, kullanıcı tabanı sayesinde müşterilere denettirdiği ürünler ile markalara odaklı geri bildirim sağlayan pazarlama teknolojileri platformu Denebunu, geçtiğimiz yılın sonunda Maxis Yenilikçi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun 3,8 milyon TL ile liderlik ettiği yatırım turunda toplam 6,5 milyon TL yatırım almıştı

Albaraka Portföy Start-Up GSYF’nin 1,5 milyon TL ile katıldığı yatırım turuna, Denebunu’nun mevcut yatırımcıları Nevzat Aydın, Fırat İşbecer, Burak Divanlıoğlu ve Serkan Borançılı ise toplam 1,2 milyon TL ile eşlik etmişti. 

Denebunu’nun kurucu ortağı ve CEO’su Duygu Akbudak, aldıkları bu yatırımla Türkiye’de yakaladıkları başarıyı yurt dışı pazarlarında da yakalama arzusunda olduklarını vurgulamıştı. Şimdi ise Denebunu'nun "Samplico" adı altında İngiltere'de faaliyet göstermeye başladığını öğrendik. 

Samplico, tıpkı Denebunu'nun Türkiye'deki faaliyetleri gibi hizmet verecek. Kişiler ücretsiz bir şekilde platforma üye olup iş birliği yapılan markaların deneme boyutundaki ürünlerini belirli aralıklarla edinebilecekler. Zira ürünlerini hedefledikleri müşteri kitlelerine deneterek doğrudan ve tutarlı geri bildirim almak isteyen markalar, Denebunu’nun oluşturduğu süreç altyapısı ve algoritmaların sağladığı odaklı eşleştirme ve müşteri değerlendirmeleri sayesinde bu hedeflerine kolayca ulaşabiliyor. Aynı işleyiş İngiltere'de de devam edecek.

Denebunu'nun Türkiye'deki kullanıcı sayısının 2 milyonu aştığını da hatırlatalım. Duygu Akbudak, aralık ayında pandemi sonrasında iş ortağı markaların dijital mecralara daha fazla yatırım yapmaya başlaması ile birlikte bu yıl 2 kat büyüdüklerini ifade etmişti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.