Rollic, partner stüdyosu Uncosoft’u satın aldığını duyurdu

2020 yılının Ağustos ayında Zynga tarafından satın alınan Rollic, beraber High Heels! oyununu geliştirdiği yerli partner stüdyosu Uncosoft’u satın aldığını duyurdu.
Rollic, partner stüdyosu Uncosoft’u satın aldığını duyurdu

Rollic'in Onnect – Matching Puzzle oyununu 6 milyon dolara satın aldığını geçtiğimiz yılın Aralık ayında sizlere aktarmıştık. Bugün Rollic tarafından bizimle paylaşılan bilgilere göre şirket, yeni bir satın alma gerçekleştirdi. 2020 yılının Ağustos ayında Zynga tarafından satın alınan Rollic, beraber High Heels! oyununu geliştirdiği yerli partner stüdyosu Uncosoft’u satın aldığını duyurdu.

Satın alma anlaşmasının finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı. 2018 yılında Edip Enes Çakır tarafından kurulan ve İzmir merkezli olan Uncosoft, mobil oyunlar geliştirme hedefi ile kuruldu. 

9PM Football Managers, High Heels! ve Repair My Car! gibi oyunlarla karşımıza çıkan Uncosoft, High Heels! ve Repair My Car! oyunlarını Rollic ile birlikte yayınladı. 2021 yılı başında yayınlanan High Heels!, yayınlandığı günden bu yana 70 milyondan fazla indirildi.

Rollic ile ortak değerlere sahip, ürün odaklı ve yetenekli stüdyolar ile benzer ilişkiler kurmaktan keyif aldıklarını dile getiren Rollic kurucu ortağı ve CEO’su Burak Vardal, Uncosoft’un Rollic ailesine katılmasıyla birlikte, İzmir'deki üretim güçlerini genişletmeye ve tüm dünyada milyonlarca oyuncuya keyif veren kolektif ve yenilikçi oyun tasarımları ile mobil oyun sektörüne öncülük etmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Global oyunlar üretmeye yönelik kültür ve vizyonlarının, Rollic ve Zynga’nın uzmanlığı ile daha da güçleneceğini belirten Uncosoft CEO’su Edip Enes Çakır, son birkaç yılda Rollic ve Uncosoft takımları arasında eşsiz bir uyum gözlemlediklerini ve bu zamana kadar beraber çok başarılı ve sevilen oyunlara imza attıklarını da paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.