Hopi'nin yeni CEO'su Yalın Özcan oldu

Mobil sadakat uygulaması Hopi’de üst düzey bir atama gerçekleşti ve Hopi’nin CEO’su Yalın Özcan oldu.
Hopi'nin yeni CEO'su Yalın Özcan oldu

Mobil sadakat uygulaması Hopi’de üst düzey bir atama gerçekleşti ve Hopi’nin CEO’su Yalın Özcan oldu. Özcan, ödeme sistemleri, sadakat programları, telekom, kurumsal satış, pazar yeri ve startup alanlarındaki 21 yıllık deneyimiyle Hopi’nin fintech alanındaki dönüşüm yolculuğuna liderlik edecek.

2015 yılında kullanıcısıyla buluşan ve bugün Türkiye’de her 8 kişiden birinin üye olduğu Hopi’de önemli bir bayrak değişimi yaşandı. Boyner Grup’un Hopi’yi müşteri ihtiyaçlarını 360 derece karşılayacak bir “SuperApp”e dönüştürme vizyonuna Yalın Özcan liderlik edecek. Nisan 2021 itibarıyla Hopi CEO’su olarak görevine başlayan Yalın Özcan, Hopi üyelerinin alım gücünü katlayan özgün iş modelinin geliştirilmesine ve Hopi’nin fintech alanındaki liderlik vizyonuna odaklanacak.

Yalın Özcan'ın tecrübelerine ve 2013 yılında Turkcell'in e-ticaret projesini anlattığı Webrazzi E-ticaret 2013 etkinlik videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

2000 yılında Pamukbank’ta sistem analist olarak iş hayatına başlayan Yalın Özcan, ardından IBM Türkiye’de danışman olarak görev yaptı. Garanti Ödeme Sistemleri ve Visa Türkiye’de yöneticilik deneyimlerinin sonrasında Turkcell’de Ticari Pazarlama ve Perakende Yönetimi Bölüm Başkanlığı görevini yürüten Özcan, daha sonra Akbank’ta Ödeme Sistemleri Bölüm Başkanlığı yaptı.

2017 yılında San Francisco’ya yerleşerek bir fintech startup’ı olan MyGini’de CPO olarak çalışan Yalın Özcan, 2019 başında Türkiye’ye dönerek Vodafone Kurumsal Satış Direktörlüğü, Vodafone Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş., Vodafone Finansman A.Ş. ve Vodafone Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu üyelikleri ve Pazaryeri Direktörlüğü görevlerini yürüttü.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.