KKTC'de faaliyet gösteren online market ve yemek siparişi platformu: Bitayka

Kıbrıs lehçesinde "bir dakika" anlamına gelen Bitayka, kullanıcılara süpermarket siparişi, yemek siparişi, tüpgaz siparişi ve damacana su siparişi özellikleri sunuyor.
KKTC'de faaliyet gösteren online market ve yemek siparişi platformu: Bitayka

Online market alışverişi, bilhassa pandemi döneminde teknolojiye ulaşabilen her bireyin vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Ülkemizde bu alanda her geçen gün yeni bir uygulamanın yayınlandığını; büyük perakende devlerinin online market satışlarına başladığını ve hatta e-ticaret sitelerinin kendi online market kategorilerini oluşturduğuna şahit oluyoruz. Şimdi ise KKTC'nin girişim ekosistemi bu alanda aksiyon almaya başladı. Bu kapsamda karşımıza çıkan Bitayka platformu da KKTC'deki online market siparişi uygulamalarının güzel bir örneği. Üstelik Bitayka'da sadece online market siparişi değil; yemek, damacana ve tüpgaz siparişi de verilebiliyor.

Hem uygulamadan hem de web sitesi üzerinden kullanılabiliyor

Kıbrıs lehçesinde "bir dakika" anlamına gelen Bitayka, seçtiğiniz bölgeye özel marketleri karşınıza çıkarıyor. Minimum sepet tutarının üzerinde yaptığınız market alışverişlerini direkt olarak kapınıza getiriyor. Uygulamaya e-posta adresiniz ve telefonunuzla üye olduktan sonra, herhangi bir bölge seçmeden bile tüm marketleri görebiliyor; ürünlerin fiyatlarını karşılaştırabiliyorsunuz. Platformu, web üzerinde de kullanabileceğinizi belirtelim. Uygulama sadece KKTC'de faaliyet gösteriyor olsa bile ben şu anda Türkiye'den fiyatları görebiliyorum. 

Bitayka, B2C ve B2B formatlarını destekliyor

Bitayka, kullanıcıların online olarak tek noktadan birden fazla işletmeye sipariş verebilmelerini sağlıyor. Aynı zamanda, işletmelerin online alarak daha fazla müşteri sayısına ulaşmasına da aracılık ediyor. İşletmeler dilerlerse B2B üzerinden pazar yeri formatında sipariş alabilecekleri gibi B2C formatında da kendi subdomain'leri üzerinden e-ticaret yaparak da sipariş alabiliyorlar. Tercihe göre, bütün işletmeler iOS ve Android APK'leri ile de hizmet verebiliyor. Bitayka özetle, işletmeler için uçtan uca çift yönlü online sipariş alma hizmeti veriyor. Yaklaşık 60 bin ürün tanımlı süpermarket siparişi, yemek siparişi, tüpgaz siparişi ve damacana su siparişini kullanıcılar, tek noktadan ilgili işletmeye verebiliyor.

İki farklı teslimat seçeneği

Bitayka kullanıcıları siparişlerini iki farklı şekilde teslim alabiliyor. İlk olarak sistem içerisinde belirtilen seçebilecekleri zaman diliminde üye işletmelerden siparişlerini adreslerine isteyebiliyorlar. Böylelikle, belirtilen zamana göre marketler operasyonlarını düzenlerken, müşteriler de kuryeyi beklememiş oluyor. İkinci olarak kullanıcılar, yine aynı şekilde zaman ve araçlarının plakasını belirterek market otoparkından araçlarından inmeden siparişlerini teslim alabiliyor. İki alternatifte de temassız teslimat seçeneği mümkün.

Trendbox'la yapılan iş birliği ile Türkiye operasyonlarını başlatacak

Bitayka'nın yazılımı girişimin kendi ekibi tarafından üretildi. Bitayka'nın 2022 yılından itibaren, iki farklı ülkede hizmete açılması planlanıyor. Bitayka, İstanbul genelinde 1500 noktada faaliyet gösteren Trendbox’la yakın zamanda yaptığı iş birliğiyle; hem Kıbrıs’taki pazar payını artırmayı hem de çok yakın bir zamanda operasyonlarını Türkiye’ye taşımayı hedefliyor.

Bitayka'yı iOS için App Store'dan, Android için Google Play Store'dan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.