Apple'ın katlanabilir telefonu 2023 yılında karşımıza çıkabilir

Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile ünlenen analist Ming-Chi Kuo, Apple'ın bir katlanabilir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığını ve bu modelin 2023 yılında tanıtılabileceğini paylaştı
Apple'ın katlanabilir telefonu 2023 yılında karşımıza çıkabilir

Samsung, Motorola ve Huawei markalarının geçtiğimiz dönemlerde katlanabilir akıllı telefon modelleri ile karşımıza çıktığını sizlere aktarmıştık. Bugün ise pazarın diğer büyük oyuncusu olan Apple'ın ne zaman katlanabilir akıllı telefon üretebileceği ile ilgili yeni haberler karşımıza çıktı.

Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile ünlenen analist Ming-Chi Kuo, Apple'ın bir katlanabilir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığını ve bu modelin 2023 yılında tanıtılabileceğini paylaştı. Kuo tarafından aktarılan bilgilere göre Apple'ın katlanabilir akıllı telefon modelinin 7,5 - 8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması bekleniyor.

Apple Ming-Chi Kuo'nun paylaştığı bilgilere göre Apple'ın katlanabilir akıllı telefon çalışmaları şekillenmeye başlamış olsa da proje henüz resmi olarak başlamadı. Geçtiğimiz haftalarda da Apple'ın katlanabilir akıllı telefonu ile ilgili yeni bilgiler karşımıza çıkmıştı.

Bu bilgilere göre Apple, katlanabilir OLED ekran teknolojisi için LG ve Samsung markaları ile görüşmelerine devam ediyor. Üretilecek olan katlanabilir iPhone modelinin Apple Pencil desteğine sahip olmasının beklendiğini de ekleyelim.

Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılan bir diğer tahmin ise iPhone modelleri ile ilgili oldu. Bildiğiniz üzere uzun zamandır Apple'ın iPhone modellerinde Lightning yerine USB Type-C kullanacağı konuşuluyor. Bunun en büyük nedeni ise Apple'ın 2018 yılında iPad modelleri için USB Type-C sunmaya başlamış olması.

Fakat Ming-Chi Kuo'nun paylaştığı bilgilere göre Apple, iPhone modellerinde USB Type-C kullanmayı planlamıyor. iPhone modellerine gelmesi beklenen bir diğer özellik ise güç tuşuna entegre edilmiş Touch ID'ydi. Kuo'nun paylaştığı bilgilere göre bu özellik de yeni iPhone modellerinde karşımıza çıkmayacak. Kısacası 2021 yılında karşımıza çıkacak olan yeni iPhone modelleri de Lightning girişine sahip olacaklar.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.