Sağlık teknolojilerine odaklanan Zocdoc, 150 milyon dolar yatırım aldı

Doktor ve hastaları bir araya getiren online bir pazar yeri olarak hizmet veren Zocdoc, 2007 yılında Cyrus Massoumi, Nick Ganju ve Oliver Kharraz tarafından kuruldu.
Sağlık teknolojilerine odaklanan Zocdoc, 150 milyon dolar yatırım aldı

Sağlık teknolojilerine odaklanan New York merkezli bir girişim olan Zocdoc'ı ilk olarak 2014 yılının Temmuz ayında sizlere aktarmıştık. Bugün ise yeni bir haber ile karşımıza çıkan girişim, yatırım aldığını duyurdu. Paylaşılan bilgilere göre Zocdoc, 150 milyon dolar yatırım aldı.

Alınan 150 milyon dolarlık yeni yatırımın Francisco Partners liderliğinde gerçekleştiğini de paylaşalım. Doktor ve hastaları bir araya getiren online bir pazar yeri olarak hizmet veren Zocdoc, 2007 yılında Cyrus Massoumi, Nick Ganju ve Oliver Kharraz tarafından kuruldu.

İlk etapta doktor randevuları alabileceğiniz bir platform olarak görev yapan Zocdoc, Corona virüs salgını ile birlikte sanal sağlık bakımı ve aşı planlanması gibi konularda da hizmet vermeye başladı. Corona virüs salgını sayesinde hızla büyümeye devam eden Zocdoc, 2020 yılında gelirlerini yüzde 35 oranında artırdı.

Girişim tarafından paylaşılan bilgilere göre alınan 150 milyon dolarlık yatırım büyümenin hızlandırılması, satış ve pazarlama yatırımlarının yapılması ve platform aracılığıyla sunulan dijital sağlık ürünlerinin artırılması için harcanacak.

Söz konusu 150 milyon dolarlık yatırımın bugüne kadar Zocdoc'ın aldığı en büyük yatırım olduğunu da paylaşalım. Hatırlatmak gerekirse Zocdoc, 2015 yılında Baillie Gifford ve Atomico liderliğinde 130 milyon dolar yatırım almıştı. 150 milyon dolarlık yatırım ile birlikte şirketin bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 376 milyon dolar seviyelerine ulaştığını da ekleyelim. Şirketin değerlemesi ile ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.