Donald Trump'ın Twitter hesabı başkanlığa tekrar aday olsa bile açılmayacak

Gerçekleştirdiği bir röportajda önemli bilgiler paylaşan Twitter CFO'su Ned Segal, Trump'ın tekrar başkanlığa aday olması halinde bile Twitter hesabının tekrar açılmayacağını dile getirdi.
Donald Trump'ın Twitter hesabı başkanlığa tekrar aday olsa bile açılmayacak

Twitter'ın yaptığı bir açıklama ile Washington, D.C.'deki şiddet eylemleri nedeniyle Donald Trump'ın 3 paylaşımını silmesini istediğini ve sonrasında ise Donald Trump'ın @realDonaldTrump isimli Twitter hesabını kapattığını sizlere geçtiğimiz ay aktarmıştık.

Bugün karşımıza çıkan yeni bilgilere göre Twitter, bu kararından geri adım atmayacak gibi görünüyor. CNBC’nin Squawk Box'ı ile bir röportaj yapan Twitter CFO'su Ned Segal, Donald Trump'ın Twitter hesabının kapatılması ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Donald Trump'ın Twitter hesabının sonsuza dek kapatıldığını paylaşan Segal, Trump'ın tekrar başkanlığa aday olması halinde bile Twitter hesabının tekrar açılmayacağını dile getirdi. Twitter'ın politikalarının ve çalışma şeklinin oldukça basit olduğunu belirten Segal, platformdan bir kere engellendiyseniz bunu geri dönüşünün olmadığını da vurguladı. 

Twitter'ın politikalarının insanların şiddeti teşvik etmediğinden emin olmak için tasarlandığını da paylaşan Segal, ister CFO olun ister eski bir kamu görevlisi bu politikaların herkes için geçerli olduğunu da sözlerine ekledi. Donald Trump ise henüz konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.