Xiaomi, Mi Air Charge teknolojisi ile telefonları havadan şarj edecek

Xiaomi, kablosuz şarj desteğine sahip olan cihazları havadan şarj edebilen Mi Air Charge isimli teknolojisini duyurdu.
Xiaomi, Mi Air Charge teknolojisi ile telefonları havadan şarj edecek

Uygun fiyatlı ve sıra dışı ürünleri ile adından söz ettiren Xiaomi, kablosuz şarj desteğine sahip olan cihazları havadan şarj edebilen Mi Air Charge isimli teknolojisini duyurdu. Bildiğiniz üzere normal şartlarda kablosuz şarj teknolojisini kullanmak akıllı telefonunuzu veya kablosuz şarj desteğine sahip olan başka bir cihazınızı kablosuz şarj pedlerinin üzerine yerleştirmeniz gerekiyor.

Mi Air Charge teknolojisinde ise bu zorunluluk ortadan kalkıyor ve birkaç metre içindeki cihazlar kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Xiaomi tarafından paylaşılan bilgilere göre Mi Air Charge teknolojisi menzili içindeki birden fazla cihazı aynı anda şarj edebiliyor.

Mi Air Charge ile birlikte 5W'a kadar kablosuz şarj desteği sunulduğunu da ekleyelim. Günümüzde kullanılan hızlı kablosuz şarj teknolojisi ile kıyaslandığında 5W biraz yavaş kalıyor. Xiaomi'nin sağladığı bilgilere göre söz konusu teknoloji akıllı telefonlar, akıllı bileklikler ve akıllı saatler ile kullanılabiliyor.

Henüz geliştirilme aşamasında olan Mi Air Charge teknolojisinin ne zaman karşımıza çıkacağı ise kesin değil. Xiaomi'nin paylaştığı bilgilere göre 2021 yılında Mi Air Charge teknolojisini kullanan ticari bir ürünün satışa sunulması hedeflenmiyor. Kısacası bu teknolojiyi 2022 yılından önce evlerimizde kullanmamız pek mümkün görünmüyor.

Son olarak havadan kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalışan tek markanın Xiaomi olmadığını da ekleyelim. Energous ve SonicEnergy gibi girişimler kendi ürünlerini geçtiğimiz yıllarda görücüye çıkarmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.