E-spor organizasyonları düzenleyen VSPN, 60 milyon dolar yatırım aldı

Yeni bir yatırım haberi ile karşımıza çıkan VSPN (Versus Programming Network), B+ serisi yatırım turunda 60 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.
E-spor organizasyonları düzenleyen VSPN, 60 milyon dolar yatırım aldı

Çin merkezli e-spor girişimi VSPN'in Tencent liderliğinde 100 milyon dolar yatırım aldığını geçtiğimiz yılın Ekim ayında sizlere aktarmıştık. Bugün ise yeni bir yatırım haberi ile karşımıza çıkan VSPN (Versus Programming Network), B+ serisi yatırım turunda 60 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

Paylaşılan bilgilere göre 60 milyon dolarlık B+ serisi yatırım turu Prospect Avenue Capital (PAC), Guotai Junan International ve Nan Fung Group'un katılımlarıyla gerçekleşti. VSPN tarafından yapılan açıklamalara göre alınan 60 milyon dolarlık yeni yatırım e-spor alanında yenilikçi teknolojiler geliştirilmesi ve şirketin Asya dışında e-spor içerikleri sunması için kullanılacak. 

2016 yılında Şanghay'da kurulan VSPN'in en önemli özelliklerinden biri ise Asya'da e-spor konusunda faaliyet gösteren ilk girişimlerden biri olması. VSPN'in içinde bulunduğumuz Ocak ayı içinde Wang Sicong tarafından kurulan e-spor konusunda içerikler üreten bir firma olan Banana Gaming & Media'yı satın aldığını da hatırlatalım.

VSPN tarafından paylaşılan bilgilere göre diğer firmalarla yapılan iş birlikleri ile birlikte girişim, Çin'deki e-spor organizasyonu ve e-spor turnuvaları pazarının yüzde 70'ine hakim durumda. VSPN'nin Honor of Kings, Peacekeeper Elite, Hearthstone, WarCraft III, CrossFire, QQ Speed ve Clash Royale gibi önemli oyunlar ile ilgili e-spor içerikleri hazırlayabilmek adına Tencent ve NetEase gibi firmalar ile iş birlikleri yaptığını da ekleyelim.

Yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan VSPN kurucu ortağı ve CEO'su Dino Ying, VSPN'in önümüzdeki yıllarda yeni e-spor içerikleri ve prodüksiyonları ile karşımıza çıkacağını da duyurdu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.