Türkiye İş Bankası'nın sanal asistanı Maxi, 7,2 milyonu aşkın müşteri ile etkileşime geçti

Maxi ile ilgili güncel verileri paylaşan Türkiye İş Bankası, Maxi'nin 2018 yılının Kasım ayından bu yana 7,2 milyonu aşkın müşteri ile hem konuşarak hem de yazışarak etkileşime geçtiğini duyurdu.
Türkiye İş Bankası'nın sanal asistanı Maxi, 7,2 milyonu aşkın müşteri ile etkileşime geçti

Lansmanı Webrazzi Summit 2018 sahnesinde gerçekleşen Türkiye İş Bankası'nın diyalog bankacılığı özelindeki kişisel asistanı olan Maxi ile ilgili detaylı bilgileri sizlere daha önce aktarmıştık. Bugün ise Maxi ile ilgili güncel verileri paylaşan Türkiye İş Bankası, Maxi'nin 2018 yılının Kasım ayından bu yana 7,2 milyonu aşkın müşteri ile hem konuşarak hem de yazışarak etkileşime geçtiğini duyurdu.

Karşılaştırmak gerekirse Maxi'nin 1,7 milyon kullanıcıya ulaştığını 2019 yılının Şubat ayında sizlere aktarmıştık. İş Bankası tarafından paylaşılan bilgilere göre Maxi, bugüne kadar toplamda 55 milyonu aşkın diyalog gerçekleştirdi. 2019 yılı ile kıyaslandığında 2020 yılında Maxi’nin etkileşim kurduğu müşteri sayısı yüzde 20’ye, diyalog sayısı ise yüzde 80’e varan oranlarda artış gösterdi.

Paylaşılan bilgilere göre 2020 yılı sesli işlemlere de ilginin arttığı bir yıl oldu. Kullanıcıların yüzde 25’i, işlemlerini Maxi ile konuşarak gerçekleştirdi.

İşCep üzerinden kullanıma sunulan ve kullanıcıların 7/24 karşılarında gerçek bir müşteri temsilcisi varmışçasına yazarak ya da konuşarak işlem yapmalarına olanak sağlayan Maxi’nin yetenek sayısı ise 2020 yılında 2 kata yakın bir oranda artırılarak 400’ün üzerine çıkarıldı.

2020 yılında kullanıcılara hem vadeli hesap hem de kredi için kişiye özel faiz oranı bilgisini vermeye başlayan Maxi’ye eklenen Kredi Hesaplama yeteneğiyle kullanıcılar, ihtiyaç duydukları tutar ve vade için kendilerine özel faiz oranıyla hesaplanan kredi bilgilerini de anında öğrenebiliyorlar.

2020 yılında yeni yeteneklerle birlikte İşCep’te loginsiz alana da eklenen Maxi, bankacılık işlemlerinin yanı sıra işlem ücretleri, bankamatik para çekme limitleri gibi 150’nin üzerinde sıkça sorulan bankacılık sorularına da yanıt vermeye başladı. Kullanıcılar, bankacılıkla ilgili sorularını ayrıca Google Asistan, Whatsapp ve Facebook Messenger üzerinden de Maxi’ye sorabiliyorlar.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.