3 yeni ülkeye açılan Armut, 2020'yi yüzde 104 büyümeyle tamamladı

Armut, 2020 yılı sonu itibarıyla 5 milyon müşteriye ve 670 bin hizmet verene ulaştı.
3 yeni ülkeye açılan Armut, 2020'yi yüzde 104 büyümeyle tamamladı

Armut.com pandemi nedeniyle zorlu geçen 2020 yılında da üzerinden geçen iş hacmini (GMV) yüzde 104, net gelirini yüzde 54 büyütmeyi başardı. Şirket, 2020 yılı sonu itibarıyla 5 milyon müşteriye ve 670 bin hizmet verene ulaştı.

Polonya, Çekya ve Macaristan

Armut, global markası HomeRun ile Polonya, Çekya ve Macaristan pazarlarına da girerek bulunduğu ülke sayısını İngiltere, Romanya, Mısır ve Suudi Arabistan’la beraber 8’e çıkardı. HomeRun taleplerine bakıldığında bu sene yüzde 81’lik bir büyüme gözlenirken, hizmet veren sayısı da yüzde 141 arttı.

2020'de pandeminin etkisi

Evde geçirilen zaman arttıkça, evle ilgili ertelenen planlar da hayata geçirildi. 2020’de “cam balkon” talepleri yüzde 70 büyüyerek rekor kırdı. Dezenfeksiyon ve ofis temizliği gibi hijyen ağırlıklı hizmetler de mart ayından itibaren Armut’ta en çok talep edilen hizmetler haline geldi. 2020 yılını değerlendiren Armut kurucu ortağı Erol Değim, “online psikolog”, “online yoga dersi”, “online matematik” ve “online İngilizce özel ders” gibi yeni açılan hizmetlerin yanı sıra “psikolog, güzellik ve sağlık” kategorilerinin de hızlı bir büyüme gösterdiğini söyledi.

En hızlı teklif, 4 saniye ile çamaşır makinesi tamirinde

Değim, en hızlı taleplere de örnekler verdi. Armut üzerinden yapılan bir “çamaşır makinesi tamiri” talebi, oluşturulduktan sadece 4 saniye sonra ilk teklifini aldı. En hızlı 4 teklif alıp tamamlanan talep ise 24 saniyede “iPhone tamiri” oldu. En hızlı teklif seçimi, 18 saniyede “psikolog” hizmeti için gelen talepler arasında gerçekleştirildi.

Ekibini yüzde 30 büyüttü

2020 yılında da Armut yeni çalışma arkadaşlarıyla ekibini yüzde 30 büyütürken 8 farklı milletten 100 çalışana ulaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.