Endeavor Türkiye'nin girişim hızlandırma programı StartUpCampus'ün Demo Day'inde sunum yapan girişimler

Endeavor Türkiye'nin Akbank iş birliğiyle düzenlediği StartUpCampus'ün Demo Day'i bugün online olarak gerçekleşti.
Endeavor Türkiye'nin girişim hızlandırma programı StartUpCampus'ün Demo Day'inde sunum yapan girişimler

Endeavor Türkiye'nin Akbank iş birliğiyle düzenlediği StartUpCampus'ün Demo Day'i bugün online olarak gerçekleşti. Ekim ayında başlayan üçüncü StartUpCampus programı süresince girişimciler, hem güncel hem de değişen ihtiyaç alanlarına göre fonksiyonel online eğitimlere ve atölyelere katıldılar. Bu eğitim ve atölyelerde, strateji, hukuk, pazarlama ve iletişim, insan kaynakları, liderlik gibi önemli konular ele alındı.

StartUpCampus Demo Day'inde sunum yapan 12 girişim:

Agrovisio: Agrovisio, iklimi, uydu görüntülerini ve yapay zekayı harmanlayarak tarımsal üretim sürecine ve tarımsal arz dinamiklerine yönelik analizler üreten bir girişimdir. Ekili alan tespiti, rekolte tahmini ve gelişim takibi olarak özetlenebilecek analizler sunan Agrovisio'nun yapay zeka çözümü, aynı zamanda erken uyarı sistemi gibi çalışarak üreticiye risklerini yönetmede ve karlılıklarını artırmada yardımcı oluyor.

Bakiyem.com: Bakiyem.com, müşterilerinden veya kullanıcılarından kolay, hızlı ve düşük maliyetler ile ödemek almak isteyen farklı büyüklükteki firmalara online ödeme çözümleri sunan Ankara merkezli bir finansal teknoloji girişimidir. Bakiyem.com, sunduğu ödeme çözümlerinde en önemli özellik olarak kolay kullanım ve kurulumu kendine temel edinmiştir.

BEIJE: D2C iş modeli ile, kendi platformu üzerinden kadınlara düzenli kullandıkları kişisel hijyen ürünleri için abonelik ile satış yapan bir girişimdir. Piyasaya kıyasla, doğa ve insan sağlığına zarar vermeyen ürünleri, market fiyatlarında kullanıcıları ile buluşturmayı hedefliyor. Yüzde 8 bağış kültürleri ile de aylık satışlarından elde ettikleri karın yüzde 8'ini, müşterilerinin seçimleri doğrultusunda TEMA veya AÇEV'e bağışlıyor. İlk ürünleri, organik bambu lifinden yapılan hijyenik kadın pedi olup, yakın zamanda hem diğer menstrüel ürünler hem de başka kategorilere açılmayı hedefliyor.

Car4Future: Elektrikli araçlar için blok zinciri teknolojisi ile geliştirilen enerji paylaşım ağı yazılımı ve enerji transfer donanımı geliştirmektedir. Yazılımımız ağ üzerindeki şarj ünitelerine rezervasyon, ödeme ve kişiselleştirilebilir harita hizmeti sunarken donanımımız araçtan araca, araçtan üniteye ve üniteden araca kablolu/kablosuz enerji transferine olanak sağlayan priz/soket geliştirmektedir.

Ecording: Ecording, küresel iklim krizine karşı sürdürülebilir ve inovatif çevre teknolojileri geliştiren bir sosyal girişimdir.

Kobaküs: Kobaküs, şirketlerin tüm banka ve pos hesaplarını tek platform üzerinde, aynı anda ve yüksek güvenlikle yönetilebilmesini sağlayan bir yazılım girişimidir. Girişim, muhasebe sistemine verileri otomatik olarak işleyerek her detayı görünür kılıyor.

Moritoys: 2-6 yaş arası için yeni nesil eğitici oyun ve oyuncak sağlayan bir ürün ve hizmet tasarımı girişimidir. International Baccalaureate tarafından tasarlanmış erken çocukluk dönemi gelişim programı 'Primary Years Program (PYP)'ı baz alarak, çocukların 5 alanda dengeli gelişimini, dünyanın en kaliteli oyuncaklarıyla sağlıyor. Moritoys, aylık üyelik modeliyle üyelerine ilettiği oyuncak ve kitap paketlerini 1 ay sonra yenileriyle değiştirerek sürekli bir yenilik sağlıyor.

Mottojoy: Seyahat acentelerinin tur ve aktivitelerini Mottojoy mobil uygulaması ve web sitesi üzerinden satışa sunan ve tatilcilerin bu organizasyonların biletlerini hızlı ve ekonomik şekilde satın alabildiği bir listeleme girişimdir.

Sertifier: Eğitim ve deneyim verilerini, yetkinlik odaklı biçimde tek yerde toplama ve analiz etme çalışmaları yürüten bir büyük veri girişimidir. Girişime adını veren ilk uygulama online sertifika tasarım, gönderim, raporlamasını sağlar ve B2B modelde çalışır. Verified uygulamasıysa B2C abonelik modeliyle yetkinlik odaklı eğitim kürasyonu oluşturur.

The Academys: 2017 Yılında Shoutcaster Academy adı ile açılarak, dünyanın ilk e-spor eğitim şirketi olarak yola çıkan The Academys, E-spor entegrasyonunun en başarılı markasıdır. The Academys, Boyner ve Vestel gibi büyük markaların entegrasyonunun yanı sıra Türkiye E-spor Federasyonunun 2.Türkiye kupasının operasyonunu da üstleniyor.

Usersdot: Pazar yerlerindeki satıcıların ürünlerini izleyen, analiz eden ve satış arttırıcı öneriler sunan bir e-ticaret zekasıdır. Ürün bulunurluk, aranma payı, yorum ve değerlendirme, buy box raporları ile e-ticaret ekiplerinin manuel yaptıkları kontrolleri ve manuel yapmalarının mümkün olmadığı ölçümlemeleri sunarken anlık uyarı mailleri ile de ekran başında olunmasa da müdahale imkanı sağlıyor.

Visiomex: Otomotiv ve beyaz eşya üreticileri başta olmak üzere, üretim sektörü için yapay zeka temelli kalite kontrol ürünleri geliştirir. Machine Vision denilen, görüntü işleme, makine öğrenmesi, optik mühendisliği, yazılım mühendisliği, mekatronik ve robotik mühendisliklerinin birleştiği bir alanda hizmet veren Visiomex, üretilen parçaların, mikron-metre seviyesinde hassasiyet ile kontrollerini yapar.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.