Kullanıcı sayısı 2 milyona ulaşan Banabi'nin 2020'de öne çıkan verileri

Yemeksepeti Banabi, 2020 yılında kullanıcılarına ulaştırdığı 100 milyonu aşkın ürün üzerinden, kullanıcıların yıl boyunca öne çıkan tercihlerini açıkladı.
Kullanıcı sayısı 2 milyona ulaşan Banabi'nin 2020'de öne çıkan verileri

2020 yılı boyunca yaklaşık 2 milyon tekil kullanıcısına sipariş ulaştıran Yemeksepeti Banabi, 2020 yılında kullanıcılarına ulaştırdığı 100 milyonu aşkın ürün üzerinden, kullanıcıların yıl boyunca öne çıkan tercihlerini açıkladı.

Banabi sipariş oranları 2019 yılına kıyasla 6,5 kat büyüdü

Buna göre 2019 yılında Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Trabzon olmak üzere 8 şehirde hizmet veren Yemeksepeti Banabi; 2020’de Adana, Aydın, Balıkesir, Bolu, Çanakkale, Denizli, Edirne, Isparta, Kayseri, Konya, Kütahya, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun ve Tekirdağ’ın katılmasıyla 24 ilde hizmet vermeye başladı. Yemeksepeti Banabi sipariş oranları 2019 yılına kıyasla 6,5 kat büyüdü. Yemeksepeti Banabi’nin kullanıcı sayısı 2 milyona ulaşarak, Kosova, Estonya ve İzlanda gibi birçok ülkenin nüfusunu aştı.

3 bin 970 adet farklı ürün siparişi

Banabi kullanıcıları yıl boyunca 3 bin 970 adet farklı ürün siparişi verdi. 2020 yılında kullanıcılar Yemeksepeti Banabi’den en çok su, kola ve baget ekmek siparişi verdi. Yemeksepeti Banabi’den sipariş edilen en ilginç ürünler ise torf, japon yapıştırıcı ve lastik tamir spreyi oldu. En büyük ürün siparişi rekorunu İstanbul’dan bir kullanıcı tek seferde 310 adet ürünle kırarken; farklı bir kullanıcı tek seferde aynı dondurmadan 50 tane sipariş ederek tatlı bir rekora imza attı.

En yüksek sepet tutarı 2.305 TL

Bir siparişteki en yüksek sepet tutarı 2.305 TL oldu. Yemeksepeti Banabi’nin en yoğun olduğu gün Pazar, en yoğun olduğu saat 19.00-20.00 arası oldu. Tüm şehirler içerisinde sipariş oranını en çok artıran il Kocaeli oldu. Kocaeli’yi ise sırasıyla Trabzon ve Ankara takip etti.

Yemeksepeti Banabi’nin yıl boyunca yaptığı indirim kampanyaları sayesinde kullanıcılar 83 milyon TL tasarruf etti. Banabi’nin “60 TL üzeri her siparişe bir kitap hediye” kampanyası kapsamında, kullanıcılara 500 bin kitap dağıtıldı. Yemeksepeti Banabi kuryeleri ise yıl boyunca 30 milyon km yol gittiler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.