Adımlarınızı paraya dönüştürebilen mobil uygulama: Help Steps

2019 yılının Eylül ayında beta olarak sunulan Help Steps uygulaması, geçtiğimiz Ocak ayında ise hem iOS hem de Android platformları için kullanıma sunuldu.
Adımlarınızı paraya dönüştürebilen mobil uygulama: Help Steps

Kullanıcılarını sağlıklı yaşama yönlendirirken bu hedefi bağış motivasyonuyla da destekleyen bir uygulama olarak karşımıza çıkan Help Steps, Erkut Venedik ve Gözde Venedik tarafından kuruldu. 2019 yılının Eylül ayında beta olarak sunulan Help Steps uygulaması, geçtiğimiz Ocak ayında ise hem iOS hem de Android platformları için kullanıma sunuldu.

Şu an için 19 kişilik bir ekip tarafından yönetilen Help Steps, oldukça ilginç bir kullanım mantığına sahip. Help Steps uygulamasını indiren kullanıcılar cep telefonları cebindeyken tüm gün her zamanki gibi yürüyor. Bu adımlar aynı zamanda bir adımsayar olan Help Steps uygulamasında birikiyor.

Ardından akşam saat 24:00 olmadan kullanıcılar uygulamaya girip "Adımlarımı HS’ye çevir" butonuna basıyor ve kısa bir reklam izliyor. Bu işlemin ardından kullanıcıların adımları HS puanına dönüşüyor. Kullanıcılar isterlerse bu puanları biriktirebilir isterlerse ise ihtiyaç sahibi bireysel yararlanıcılar veya sivil toplum kuruluşlarına uygulama üzerinden bağışlayabilir.

Paylaşılan bilgilere göre Help Steps uygulaması içinde şu an için 21 farklı sivil toplum kuruluşu bulunuyor. Help Steps uygulamasının 1 yıl içinde 160 ülkeden 750 bini aşkın kullanıcıya ulaştığını da ekleyelim. 2020 yılında Aralık ayına kadar Help Steps’te 50 milyar adım çevrimi ve toplam 57.5 milyar HS bağışı yapıldı.

Bu bağışların karşılığında 5 bireysel yaralanıcıya engelli cihazı, 1 Spinal Musküler Atrofi (SMA) kampanyasına 1825 dolar destek ve yaklaşık 340 bin 400 TL’lik STK desteği toplandı. 2020 yılında Help Steps üyeleri ortalama olarak ayda 6 bin adım attı.

Şu ana kadar herhangi bir yatırım almayan Help Steps, 2021 yılının ilk çeyreğinde yatırım alarak büyümeyi hedefliyor. Help Steps'in ana gelirini marka reklamları ve sponsorluklar oluşturuyor. Ek olarak uygulama içi satın alma ve HS market de sisteme gelir sağlıyor.

Help Steps’in 2021 yılı planları arasında 10 milyondan fazla yerli kullanıcıya ulaşmak ve uygulama içine farklı spor dalları eklemek yer alıyor. Dilerseniz Help Steps uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.