Kolay IK, Netaş ArGe iş birliği ile Kolay Bordro'yu yayına aldı

Kolay IK, Netaş’ın Arge’si ile birlikte yerli dijital bordrolama platformu Kolay Bordro’yu şirketlerin kullanımına sundu.
Kolay IK, Netaş ArGe iş birliği ile Kolay Bordro'yu yayına aldı

Netaş’ın girişimlere ArGe desteği sağladığı “Netaş as a platform” uygulaması kapsamında Kolay İK ile iş birliği yaptı. İkilinin birlikte geliştirdiği dijital bordrolama sistemi Kolay Bordro, şirketlerin kullanımına açıldı. KOBİ’lerin dijital dönüşümüne destek olan Kolay Bordro, insan kaynakları maliyetlerini düşürecek. 

Bulut tabanlı personel yönetim ve İK platformu Kolay Bordro,  tamamen Türkiye'deki İK mevzuatına göre tasarlandı. Böylece, Kolay Bordro’yu kullanan şirketlerin, yurtdışından satın alınan İK uygulamalarını yerli mevzuatına uyarlamak için harcamak zorunda kalacakları emek ve maliyetten de tasarruf ediyor. Kolay Bordro ile şirketler yüzde 82 zamandan tasarruf, yüzde 59 operasyonel verimlilik artışı sağlayabiliyor.

Netaş ekosistemi büyüyor

Netaş as a Platform'da, Netaş ArGe altyapısını, ürün geliştirme süreçlerinde start-up ve KOBİ’lere açan Netaş'ın şimdiye kadar 30’a yakın şirkete destek olduğunu hatırlatalım. Netaş’ın 53 yıldan bu yana ekosistem ile birlikte büyümeyi amaçladığını belirten Netaş ArGe Genel Müdürü Bülent Kemal Mutlu'nun açıklamasında öne çıkan noktalardan biri Netaş as a Platform oldu. Mutlu: Netaş as a Platform”ile amacımız, mühendislik bilgi birikimimizden yararlanmak isteyen ekosistemimizdeki girişimlere ArGe’mizi açmak ve onlarla birlikte büyümekti. Türkiye’de insan kaynaklarını dijital dönüşümünü sağlayan Kolay İK ile de bu vizyon çerçevesinde bir işbirliğine gittik." dedi.

Sürece ilişkin ise şunları kaydetti: "Kolay İK projeyi getirdi, biz de mühendislik gücümüzle yazılımını geliştirdik. Bu yılın başında başladığımız çalışmaları 10 ay gibi bir sürede ürüne dönüştürdük. Kolay Bordro, “Netaş as a platform” çatısı altında gerçekleştirdiğimiz ilk ürün olarak şirketlerin hizmetine sunuldu.  Bu ürün aynı zamanda Netaş’ın gelir paylaşımı modeliyle geliştirdiği ilk ürün olma özelliğini de taşıyor. Böylece Kolay IK’ya kendi sistemlerinde olmayan bir fonksiyonu onlara kazandırmış olduk.”

Özellikle KOBİ’ler için avantajlı bir uygulama olan Kolay Bordro’nun şirketlerden yoğun ilgi gördüğünü belirten Kolay İK Kurucu Ortağı Çağlar Yalı, Netaş’tan kendi İK sistemleri içinde yer alan bordro sisteminin tekrar yazılması ve ürün haline getirilmesi için destek aldıklarını ifade etti: 

“Kolay Bordro’nun rakiplerine göre en büyük avantajı, yüzde yüz yerli yazılım olduğu için fiyatlarının uygun olması, lokal destek sağlaması, şirketlerin çalışan sayılarına, operasyonlarına uygun çözümleri seçebilmesi ve tamamen Türk mevzuatlarına uyumlu olarak tasarlanması. Bu da yazılımın tercih edilirliğini artırıyor”

“Halihazırda zaten Kolay İK’nın bir bordro sistemi vardı. Bu sistemin içine Netaş’la geliştirdiğimiz bordro uygulamasını ekledik. Sistemin en güzel tarafı, üye şirketlerin lisans ücreti ödemek durumunda kalmaması. Esnek bir model üzerine kurduğumuz dijital IK uygulamasında, üye şirket kaç ay hizmet alıyorsa o kadar ödeme yapıyor. Ayrıca, şirketler uluslararası kurumlardan aldıkları dijital İK hizmetlerini Türkiye’deki regülasyonlara göre yeniden düzenlemek zorunda kaldıkları için 6 – 12 aylık bir sürece ihtiyaç duyarken, Kolay Bordro’yu tercih ettiklerinde yapmaları gereken tek şey sisteme girip çalışanlarını sistem üzerinde tanımlamaktan ibaret. Geriye kalan her şey sistemin içinde zaten mevcut

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.