Araç sahipleri ile araç kiralamak isteyenleri buluşturan platform: Rentiva

Rentiva, boşta duran aracını değerlendirerek gelir elde etmek isteyen araç sahipleri ile uygun fiyatlı ve güvenilir araç kiralamak isteyen kiracıları buluşturan bir platform olarak hizmet veriyor.
Araç sahipleri ile araç kiralamak isteyenleri buluşturan platform: Rentiva

Boşta duran aracını değerlendirerek gelir elde etmek isteyen araç sahipleri ile uygun fiyatlı ve güvenilir araç kiralamak isteyen kiracıları buluşturan bir pazaryeri olarak karşımıza çıkan Rentiva, 2017 yılında kurulan arabali.com'un 2019 yılında Garajyeri ile birleşmesi ile ortaya çıktı.

Ömer Yiğit Aykan, Duygu Acar Yücesoy, Onur Ergönen, Nevin Durmuş, Güngör Köprülü ve Eren Alkış tarafından kurulan Rentiva, şu an için 13 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. 2017 yılının Kasım ayında arabali.com markası ile kullanıma sunulan girişim, 2020 yılının Şubat ayında ise yeni marka ismi ve tasarımı ile kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Bireylerin araçlarını kiraya vererek gelir elde edebilecekleri ve Allianz ile günlük tam entegre kiralama kaskosu yapabilecekleri, hukuka uygun bir platform olma hedefi ile yola çıkan Rentiva, kısa bir süre önce devreye aldığı Aylık Kiralama modülü ile uygun fiyatlara Allianz güvencesi ile aylık araç kiralama imkanı da sunuyor.

Kısacası Rentiva, hem bireylere hem de şirketlere sadece kullandıkları kadarını ödeyecekleri, dilediği zaman kiralamadan vazgeçip aracı iade edebilecekleri ve bunun için herhangi bir cayma bedeli ödemeyecekleri bir model sunuyor.

Şu an için sadece İstanbul'da hizmet veren Rentiva'nın 122 bini aşkın üyesi bulunuyor. Rentiva platformu içinde yaklaşık 15 bin kayıtlı araç yer alıyor. Söz konusu araçların 1000'inin aktif durumda olduğunu da ekleyelim. Rentiva kullanıcıları bugüne kadar araçlarını kiraya vererek toplamda 1,7 milyon TL gelir elde etti. Rentiva'nın bugüne kadar 4 bine yakın başarılı kiralama işlemi gerçekleştirdiğini de ekleyelim.

Araç kiralama ve araç paylaşım şirketleri ile rekabet halinde olan Rentiva, sunduğu uygun fiyatlı kiralama seçenekleri ile rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor. Paylaşılan bilgilere göre Rentiva, İstanbul'un her semtinde birden fazla araç ile hizmet veriyor.

2017 yılında Mustafa Demirkol'dan 1.5 milyon TL'lik bir tohum yatırım alan girişim, paylaşılan bilgilere göre şu anda da bir yatırım turunun ortasında. Platform üzerinden gerçekleşen her kiralama işleminden komisyon alarak gelir elde eden Rentiva, ayrıca kiralama sürecinde bazı ek paketler de satıyor.

Yakın zamanda kullanıma sunduğu aylık kiralama modülünü büyütmek isteyen girişim, önümüzdeki Nisan ayında İzmir ve Ankara'da hizmet sunmayı hedefliyor. Son olarak Rentiva'nın hem web hem de mobil uygulamaları üzerinden hizmet verdiğini de belirtelim. Dilerseniz Rentiva uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.