Paraşüt, e-ticaret altyapı ve entegrasyon hizmeti sunan Shopside’ı satın aldı

KOBİ’leri e-fatura ile tanıştıran online ön muhasebe programı Paraşüt, e-ticaret altyapı ve entegrasyon hizmeti sunan Shopside’ı satın aldı.
Paraşüt, e-ticaret altyapı ve entegrasyon hizmeti sunan Shopside’ı satın aldı

KOBİ’leri e-fatura ile tanıştıran online ön muhasebe programı Paraşüt, e-ticaret altyapı ve entegrasyon hizmeti sunan Shopside’ı satın aldı. Paraşüt, gerçekleştirdiği bu ilk satın alma ile e-ticaret sektöründe hizmet veren firmalara, finansal süreçlerini çok daha hızlı ve etkin bir biçimde yönetebilecekleri altyapıyı sağlayacak.

n11, Hepsiburada, Trendyol, Gittigidiyor gibi Türkiye’deki bütün pazaryerleri ve Opencart, Shopify, WooCommerce gibi en büyük e-ticaret altyapısı sağlayıcıları ile entegrasyon sunan Shopside’ı satın alan Paraşüt, pandemi döneminin yükselen değeri olan e-ticaret alanına yatırım yaparak kullanıcılarına artık; e-ticaret, e-fatura ve ön muhasebe yönetimini bir arada sunacak. e-Ticaret yapan kullanıcılarının finansal süreçlerini kolaylaştırmayı amaçlayan Paraşüt, yeni hamlesi ile müşterilerine daha kapsamlı bir hizmet verecek.

Geçen sene gerçekleştirilen satın alma ile Mikro ve Zirve Yazılım ile aynı çatı altında buluşan Paraşüt, Türkiye’nin en büyük ticari yazılım şirketlerinin bir arada olduğu aileye katılmıştı. Dönüm noktası niteliğindeki bu gelişmenin ardından Shopside ile ilk satın almalarını gerçekleştirmelerinden dolayı mutluluk duyduklarını belirten Paraşüt Kurucu Ortağı ve CEO’su Sean Yu konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Kriz dönemleri tehditler içerdiği gibi dikkatle bakmasını bilen şirketler için önemli fırsatlar da barındırıyor. Türkiye’nin önde gelen girişimlerinden biri olarak, piyasalarda Koronavirüs etkisinin çok güçlü şekilde hissedildiği bir dönemde, gerçekleştirdiğimiz bu satın alma ile e-ticaret sektöründe hizmet veren firmalarımıza finansal süreçlerini çok daha hızlı ve verimli bir biçimde yönetmelerini sağlayacak altyapıyı sunmayı hedefliyoruz.

Yu, önümüzdeki dönemde de hayata geçirecekleri yeni yatırımlarla, KOBİ’lerin finansal operasyonlarını her alanda yönetebilecekleri hizmetler sunarak işlerindeki verimliliği artırmaya devam edeceklerini söylüyor. Shopside ile pazaryerlerinden ya da kendi web sitelerinden satış yapan KOBİ’lerin tüm operasyonlarını uçtan uca dijital hale getirmelerini sağlayacaklarını; bu kapsamda sundukları pek çok özellik sayesinde KOBİ’lerin; hem Paraşüt üzerinden ön muhasebelerini yönetmelerinin çok daha kolay hale geleceğini hem de işlerinin kolaylaşmasına ve verimliliklerinin artmasına katkı yapacaklarını belirtiyor.

Shopside olarak, öncelikle Paraşüt ve sonraki aşamalarda diğer grup şirket ürünlerinin e-ticaret ihtiyaçları doğrultusunda fayda sağlayacaklarını belirten Shopside CEO’su Umut Köseoğlu ise konu ile ilgili şöyle konuştu:

Paraşüt, ön muhasebe alanında piyasanın en çok tercih edilen ve güvenilen markası. Bu anlamlı iş birliği kapsamında Paraşüt ile daha da güçlenerek yolumuza devam edeceğiz. Bu birleşme meyvelerini çok kısa sürede vermeye başlayacak ve e-ticaret alanında tüm mevcut ve potansiyel müşterilerimize çok daha iyi bir deneyim ve yepyeni özellikler sunacağız. Segmentimizde bir ilki gerçekleştirdiğimiz bu birliktelikle ortaya çıkacak ürünleri işletmelerimizin hizmetine sunmak için sabırsızlanıyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.