SPONSORLU

Satın Alma Uzmanlarının İşini Kolaylaştıracak Yeni Portal

Sürdürülebilir bir satın alma stratejisiyle, zor zamanların üstesinden gelinebilir. Stratejik satın almaya uygun yeni bir portal; Taahhut.com
Satın Alma Uzmanlarının İşini Kolaylaştıracak Yeni Portal

Şirketler açısından satın alma süreçleri oldukça kritik bir öneme sahip.

Tedarik zincirlerinde sorun yaşandığında, arz kesintilerinde ve çeşitli kriz ortamlarında, kurumsal ihtiyaçlara cevap verecek şekilde süreci ilerletmek satın alma uzmanının veya departmanının sorumluluğunda. Üstüne üstlük, satın alma sürecinin en az olumsuzlukla ilerlemesinin yanında maliyet tasarrufu sağlamak da işin bir diğer önemli noktası.  

Ekstra iş yükü ve sorumluluk getiren bu süreçte, dijital bir B2B pazar yeri üzerinden ihale düzenlemek ve alım yapmak çeşitli avantajlar sağlayabilir.

Gartner Predicts 2020 raporuna* göre:

“Her ölçekteki şirket, operasyonel verimliliği artırmak ve şirket politikalarını uygulayabilmek için kaynak bulma (sourcing) ve satın alma (procurement) uygulamalarını kullanıyor. Kullanıcı deneyimindeki herhangi bir iyileşme, süreçteki döngü süresinde azalma veya kilit bilgilere erişimin hızlanması, maliyetleri belirgin şekilde düşürebilir ve verimliliği artırabilir.”

*Gartner Predicts 2020: Sourcing and Procurement Application Technology Disruptions. Mickey Keck, Patrick Connaughton, Kaitlynn Sommers, Balaji Abbabatulla, Bern Elliot. 12 Aralık 2019.

Satın alma süreçlerini daha verimli hale getirmeyi sağlayabilecek e-ihale ve B2B ticaret portallarından biri Taahhut.com. Farklı sektörlerin satın alma ve satış kanallarını tek bir çatı altında toplayarak hem alım yapan şirketlerin hem de tedarikçilerin hızlı, şeffaf ve güvenli bir şekilde ticaret yapabilmelerine hem de ticaret ağlarını genişletmelerine imkân veren bir portal olarak tasarlanmış. 2019 yılında yayına alınmış.

Ardından, yakın dönemde tasarım ve kullanıcı deneyimi anlamında bir yenilenmeye giden Taahhut.com, tüm satın alma ve tedarik profesyonellerinin kolayca kullanabileceği bir yapıda kurgulanmış.

Orta ve büyük ölçekli şirketlere yatırım, sözleşme ve satın alma danışmanlığı ile proje yönetimi hizmetleri veren THT Bilişim Danışmanlık ve Ticaret A.Ş. tarafından kurulan portal, en basit satın almalardan en kapsamlı ihalelere kadar geniş bir yelpazede her türlü satın alma ihtiyacına hizmet verebilecek esneklikte bir teknolojik altyapıya sahip.

Gerekli şirket belgelerini sisteme yükleyerek, birkaç hızlı adımda ve ücretsiz olarak kayıt olunabiliyor. Şirket rolleri değişken; alım yapmak amacıyla kayıt olunduğunda bile, farklı bir e-ihaleye tedarikçi olarak katılabilmek mümkün. 

Dijital dönüşümün tüm profesyonel pratikleri, iş yapış şeklimizi, insan ilişkilerini ve alışkanlıklarımızı değiştirmesiyle, kurumsal tedarik alanında bu tarzda dijital portalların gitgide daha fazla söz sahibi olacağı sonucunu çıkarabiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.