iyzico’da CMO görevine Murat Büyükkucak getirildi

1 Ekim'de yeni görevine başlayan Murat Büyükkucak, iyzico’nun pazarlama ve reklamcılık faaliyetlerini yönetecek.
iyzico’da CMO görevine Murat Büyükkucak getirildi

İyzico'nun yeni CMO'su (Chief Marketing Officer/Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı) Hasan Murat Büyükkucak oldu. Hızlı Tüketim Ürünleri (FMCG), Tezgâh Üstü Piyasalar (OTC) ve Telekomünikasyon sektörlerindeki deneyimiyle dikkat çeken Büyükkucak, 1 Ekim 2020 tarihinde yeni görevine başladı. Büyükkucak, iyzico’nun pazarlama ve reklamcılık faaliyetlerini yönetecek.

iyzico’nun dinamik ve inovatif çalışma ortamıyla fark yarattığını dile getiren Murat Büyükkucak, ekibe katılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

iyzico, takım kültürü ve çalışma sistemi başta olmak üzere pek çok konuda Türkiye’de başarılı bir örnek. Yönetim ekibinin başarılarını hayranlıkla takip ediyordum. Kısa sürede sektöründe öncü olabilmiş ve güven kazanmış bu ekibe dâhil olduğum için mutluluk duyuyorum. Genç ve dinamik bir ekiple çalışacak olmak heyecan verici. Türkiye’de finansal hizmetleri kullanıcı odaklı hale getirmek hedefimizle çalışmaya devam edeceğiz.

Büyükkucak'ın iyzico ekibine katılmadan önce, Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimi’nde Pazarlama Direktörü olarak görev yaptığını hatırlatalım. Boğaziçi Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Büyükkucak, daha sonra London School of Economics’in Siyaset Bilimi Departmanı’nda yüksek lisans programını tamamladı. 

İş yaşamına Starcom Mediavest İstanbul’da Stratejik İletişim Planlama Sorumlusu olarak başlayan Murat Büyükkucak, ardından Kraft Foods Türkiye’de Marka Müdür Yardımcısı, The Coca-Cola Company’de Kıdemli Marka Müdür Yardımcısı ve Marka Müdürü, Novartis Consumer Health’de Marka Müdürü, British American Tobacco’da Kıdemli Marka Müdürü ve Marka Planlama ve Enformasyon Müdürü olarak görev yaptı.

Vodafone deneyimi

Murat Büyükkucak, 2013 yılında Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimi’ne “Büyük İşletmeler & Kamu” Segmenti’nden sorumlu Pazarlama Kıdemli Müdürü olarak katıldı.  “Yarına Hazırım” lansmanında aktif olarak rol alan Büyükkucak, 30’un üzerinde büyük işletmenin Vodafone İş Ortağım çatısı altındaki iletişim çalışmalarına liderlik etti. Başarılı yönetici, büyük işletmelere ve kamuya özel “Dijitalleşme Endeksleri”nin ve Vodafone’un ilk Akıllı Şehir Crowd-sourcing projesi olan “Şehir Sizin” platformunun lansmanlarına imza attı.

İki yıl boyunca 3 binin üzerinde katılımcının yer aldığı “Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi”ni hayata geçiren Büyükkucak, segmentin pazar payının ve servis gelirlerinin büyümesine katkı sağladı.

Başarılarının ardından 2016’da Marka Stratejisi & Pazarlama İletişimi Kıdemli Müdürü olarak atandı. Bu yeni atamayla birlikte Murat Büyükkucak, Vodafone ana markasının, Bireysel ve Kurumsal İş Birimleri’nin iletişim stratejilerinin belirlenmesi ve hayata geçirilmesinin yönetimini üstlendi. Vodafone markasının “Ready?” çatısı altında yeniden konumlandırılmasına yön veren Büyükkucak, dijitalleşme vizyonuna katkı sağlayan “İnterneti Seviyorum” projesini de başarıyla yönetti.

Ardından Yeni Müşteri Kazanımı (Acquisition) Tribe’ında Segmented Squad Product Owner olarak görev yapan Büyükkucak, Red&Freezone ticari stratejilerinin ve ürün vizyonlarının belirlenmesi ve tüm lansman süreçlerinin yönetilmesi ile beraber Agile dönüşümüne liderlik etti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.