Papara, azınlık hisse satışı için Raiffesien Bank'ı yetkilendirdi

Bugün yeni bir haber ile karşımıza çıkan Papara, azınlık hisse satışı için danışmanlık şirketi Raiffesien Bank'ı yetkilendirdiğini duyurdu.
Papara, azınlık hisse satışı için Raiffesien Bank'ı yetkilendirdi

Geçtiğimiz Ağustos ayında Papara'nın 2021 yılının ilk çeyreğinde yurt dışına açılmayı planladığını sizlere aktarmıştık. Bugün ise yeni bir haber ile karşımıza çıkan Papara, azınlık hisse satışı için danışmanlık şirketi Raiffesien Bank'ı yetkilendirdiğini duyurdu.

Bu durumun Raiffesien Bank'ın Türkiye'deki ilk çalışması olmadığını da belirtelim. Hatırlatmak gerekirse Raiffeisen Bank'in yatırım şirketi Elevator Ventures, hizmet yerinde toplanan müşteri bildirimlerini mobile taşıyan bir girişim olarak karşımıza çıkan Pisano'ya 2,5 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Reuters'ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre Papara ile yabancı fintech şirketleri ilgileniyor ve şirketin azınlık hisseleri için 250 ila 300 milyon dolar arasında teklifler de geldi. 2016 yılında kurulan Papara son dört yılda 100 milyar liranın üzerinde işlem hacmine ulaşırken, şirketin 4 milyonu aşkın kullanıcı da bulunuyor.

Papara'nın ne kadar hisse satacağı ile ilgili ise şu an net bir bilgi bulunmuyor. Papara ve Raiffeisen Bank tarafından konu ile ilgili herhangi resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtelim. Hatırlatmak gerekirse Papara, bütün finansal işlemleri hiçbir zaman sınırlaması olmadan, hiçbir ücret ödemeden, anında gerçekleştirmeyi sağlamaya çalışıyor.

Papara Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed F. Karslı'nın geçtiğimiz Aralık ayında düzenlediğimiz Webrazzi Fintech 2019 konuşmacıları arasında yer aldığını da hatırlatalım. Dilerseniz Ahmed F. Karslı'nın Webrazzi sahnesinde gerçekleştirdiği sunumu aşağıda bulabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.