Apple, AirPods Pro'ya üç boyutlu ses güncellemesi getiriyor

Apple, WWDC 2020 etkinliğinde mevcut AirPods sahiplerini sevindirecek güncellemeleri duyurdu. Yazılımsal olarak yapılacak geliştirmelerle birlikte AirPods'lar yeni özelliklere kavuşacak.
Apple, AirPods Pro'ya üç boyutlu ses güncellemesi getiriyor

Apple sizler için canlı bloglama ile yayınladığımız WWDC 2020 etkinliğinde AirPods sahipleri için de önemli gelişmelerin müjdelerini verdi. AirPods için gelen ilk özellik ikinci nesil AirPods, AirPods Pro ve Powerbeats sahiplerini de ilgilendiriyor. Bu güncelleme ile birlikte AirPods sahipleri için cihazlar arasında geçiş artık daha kolay olacak.

Yeni Automatic Switching özelliği sayesinde, kulaklığınız kulağınızdayken Macbook'unuzdan iPhone'unuza kolayca kulaklığın ses kanalını değiştirebileceksiniz. Apple böylece ekosistemi için önemli bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Mesela Macbook'unuzda bir video izliyorsunuz, ancak tam o anda bir arkadaşınız sizi iPhone'unuzdan aradı ve cevapladınız, kulaklığınız bu aşamada otomatik olarak sesi değiştirecek. Böylece bugüne kadar yaşanan deneyim problemi büyük oranda çözümleniyor.

Apple'ın WWDC 2020'de tanıttığı bir diğer yenilik ise sadece AirPods Pro sahiplerini ilgilendiriyor. AirPods Pro'da donanım olarak bir yenilik yok ancak yapılan yazılımsal geliştirmeyle birlikte artık kullanıcılar ses konusunda 3 boyutlu bir deneyim yaşayacak. AirPods Pro kullanıcıları, aynı sinemadaki gibi bir deneyimi sadece kulaklarına taktığı kulaklık ile hissedebilecek. Spatial Audio adı verilen özellik sayesinde, sesin geliş yeni dönü bir yazılımla kulaklığa aktarılacak. Böylece sağdan, soldan, önden ya da arkadan gelen sesleri aslına uygun şekilde daha gerçekçi bir şekilde hissetmenize olanak sağlanacak. Spatial audio özelliği, Dolby 5.1 veya 7.1 destekli bir ses içeriği dinlediğinizde otomatik olarak aktif hale gelecek. 

Güncellemeler için bir tarih verilmezken, yakın zamanda AirPods için bir firmware güncellemesi gelmesini bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.