İş Bankası ve Kolay İK, "İş Bankası ile Öde" özelliği için iş birliğine gitti

Türkiye İş Bankası ve bulut tabanlı insan kaynakları yönetimi çözümleri sunan teknoloji girişimi Kolay İK, KOBİ ve işletmelere çalışanların maaşlarını tek tuşla ödeme kolaylığı sağlayan bir iş birliğine gitti.
İş Bankası ve Kolay İK,

Türkiye İş Bankası ve bulut tabanlı insan kaynakları yönetimi çözümleri sunan teknoloji girişimi Kolay İK, KOBİ ve işletmelere çalışanların maaşlarını tek tuşla ödeme kolaylığı sağlayan bir iş birliğine gitti. İlk olarak 2014 yılında sizlere aktardığımız Kolay İK girişimi sayesinde KOBİ ve işletmeler, çalışanlarının maaş ödemelerini, izin, bordro ve performans yönetimi süreçlerini tek bir uygulamadan kolay ve hızlı bir şekilde yönetebiliyor.

KOBİ ve işletmelerin operasyonel maliyetlerinin düşürülmesi ve verimliliklerinin artırılmasının amaçlandığı iş birliğiyle, İş Bankası müşterisi olan işletmeler, çalışanların maaş ödeme bilgilerini Kolay İK üzerinden otomatik bir şekilde oluşturuyor ve uygulamadan ayrılmadan “İş Bankası ile Öde” butonuna basarak maaş ödemelerini tek bir tuşla kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

KOBİ ve işletmeler, akıllı telefonlarından ya da bilgisayarlarından Kolay İK'ya erişerek, hem ihtiyaç duydukları anda ve yerde kolayca maaş dosyası hazırlayabiliyor hem de maaş ödeme sürecini tamamlayabiliyor.

Kolay İK'nın İş Bankası’nın ana yatırımcısı olduğu Maxis Yenilikçi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun 500 bin dolar yatırım aldığını 2019 yılının Mayıs ayında sizlere aktarmıştık. Kolay İK ile yapılan bu entegrasyon, aynı zamanda İş Bankası’nın girişimlere sağladığı desteğin en yeni halkası olarak da ön plana çıkıyor.

Her yerde bankacılık vizyonları doğrultusunda, müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıracak yenilikçi hizmetlerin hayata geçirilmesinde dijital iş birliklerin önemli olduğuna inandıklarını belirten Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, bunun somut bir örneği olan Kolay İK iş birliğiyle; işletme ve KOBİ’lerinin mevcut durumda manuel yöntemlerle yürüttüğü maaş ödeme bilgilerini hazırlama ve iletme sürecinin otomatik hale gelirken, ödeme işleminin ise ‘İş Bankası ile Öde’ butonuyla Kolay İK üzerinden ayrılmadan hızlı ve güvenli şekilde tamamlanabilir duruma geldiğini dile getirdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.