Video konferans uygulamaları için oyun platformu: Ziago

Ziago ile oyun oynamak için herhangi bir uygulama indirmeniz ya da platformu kullandığınız video konferans uygulamasına entegre etmeniz gerekmiyor.
Video konferans uygulamaları için oyun platformu: Ziago

Corona virüs salgını ile ciddi anlamda revaçta olan video konferans uygulamaları, kurumsal kullanımının yanı sıra artık arkadaş toplantıları, hatta partiler için bile kullanılmaya başlandı. Özellikle ülkemizde, hem sokağa çıkma yasaklarının olması hem de sosyal mesafenin korunmak istenmesiyle sıkça kullanılan bu uygulamalar, kişilerin yaratıcılık seviyelerini de bir hayli artırdı. Zira bir süre önce belki aklımıza gelmeyecek, mesafeye rağmen oynanabilen oyunlar salgın döneminde sık sık karşımıza çıkmaya başladı. Ziago da bu oyunlardan, daha doğrusu oyun platformlarından biri.

Farklı kategorilerde birden çok oyun

Ziago ile oyun oynamak için herhangi bir uygulama indirmeniz ya da platformu kullandığınız video konferans uygulamasına entegre etmeniz gerekmiyor. Uygulamada birden çok oyun bulunuyor ve oyunlar ailelerin oynayabileceği "Family Friendly Games" ile daha çok +18 kitleye hitap eden "Drinking Games" kategorilerinden oluşuyor.

Taboo, Ben Kimim gibi oyunları bulabileceğiniz Ziago'da bir oyun odası oluşturmak için platformun web sitesine gidip dilediğiniz oyunun altında yer alan "host a game" butonuna tıklamanız yeterli oluyor. Kendinize bir isim seçtikten sonra size özel bir link oluşturuluyor ve bilgisayar başında, sizinle video konferans gerçekleştiren arkadaşlarınıza o linki gönderiyorsunuz. En az 3 kişi online olunca oyunlar da otomatik olarak başlatılmış oluyor.

Platform, birbirinden uzakta kalan arkadaş grupları için bu dönemde keyifli bir alternatif olacaktır. Tasarım sadeliği ve kullanım kolaylığı ile öne çıkan Ziago'nun belki de tek kötü yanı sadece İngilizce dilini destekliyor olması. Bu yüzden arkadaş grubunuzda en az bir kişinin İngilizce bilmesi gerekiyor.

Platforma buradan göz atabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.