Meditopia'nın da aralarında bulunduğu meditasyon uygulamaları Covid-19 döneminde de büyümeye devam ediyor

Uygulama analiz firması Sensor Tower'ın paylaştığı bilgilere göre günümüzün en popüler 10 meditasyon uygulaması Nisan ayında geçtiğimiz Ocak ayında oranla toplamda 2 milyon daha fazla indirilme aldı.
Meditopia'nın da aralarında bulunduğu meditasyon uygulamaları Covid-19 döneminde de büyümeye devam ediyor

En popüler 10 meditasyon uygulamasının 2019 yılında 195 milyon dolar gelir elde ettiğini geçtiğimiz Ocak ayında sizlere aktarmıştık. Corona virüs salgını nedeniyle çoğumuzun evlerinden çıkmadığı ve psikolojik anlamda yıprandığı bu zor günlerde de meditasyon uygulamaları popülerliklerini artırmaya devam etti.

Uygulama analiz firması Sensor Tower'ın paylaştığı bilgilere göre günümüzün en popüler 10 meditasyon uygulaması Nisan ayında geçtiğimiz Ocak ayında oranla toplamda 2 milyon daha fazla indirilme aldı. Nisan ayında toplam indirilme sayısı ise 10 milyona yaklaştı.

Günümüzün en popüler meditasyon uygulaması konumunda bulunan Calm uygulaması sadece geçtiğimiz Nisan ayında 3,9 milyon kez indirildi. Listenin ikinci sırasında ise 1,5 milyon indirilme ile Headspace bulunuyor. Üçüncü sırada ise geçtiğimiz yılın Ağustos ayında 2,3 milyon euro yatırım alan yerli girişim Meditopia bulunuyor. Paylaşılan bilgilere göre Meditopia Nisan ayında 1,4 milyon kez indirildi. 

Calm uygulaması geçtiğimiz Ocak ayı ile kıyaslandığından 911 bin kez daha fazla indirilerek yüzde 31'lik bir artış yaşadı. Relax: Master Your Destiny isimli uygulama ise Ocak ile kıyaslandığında yüzde 218 daha fazla indirildi. Kısacası tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüs salgını meditasyon uygulamalarına yaramış gibi görünüyor.

Bu artışın en büyük nedenlerinden biri ise Headspace, Breethe ve Simple Habit gibi ücretli meditasyon uygulamalarının sağlık alanında çalışanlar için ücretsiz hizmet vermeye başlaması oldu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.