Akıllı çorap üreticisi Siren, 11,8 milyon dolar yatırım aldı

Henk Jan Scholten, Jie Fu ve Ran Ma tarafından 2015 yılında San Francisco'da kurulan girişim yeni bir yatırım aldığını duyurdu.
Akıllı çorap üreticisi Siren, 11,8 milyon dolar yatırım aldı

Diyabet hastaları için akıllı çoraplar üreten bir girişim olarak karşımıza çıkan Siren'in, DCM, Khosla Ventures ve Founders Fund'dan 3,4 milyon dolar yatırım aldığını 2018 yılının Mart ayında sizlere aktarmıştık. Henk Jan Scholten, Jie Fu ve Ran Ma tarafından 2015 yılında San Francisco'da kurulan girişim yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Şirket tarafından paylaşılan bilgilere göre Siren, B serisi yatırım turunda 11,8 milyon dolar yatırım aldı. Anathem Ventures liderliğinde gerçekleşen 11,8 milyon dolarlık yatırım turuna şirketin eski yatırımcıları konumunda bulunan Khosla Ventures, DCM ve Founders Fund da katıldı.

DMC partneri Jason Krikorian yapılan yatırım anlaşması ile birlikte Siren girişiminin yönetim kuruluna katılırken, Anathem yönetici partneri Crystal McKellar ise girişimin danışmanı oldu. Siren, ürettiği yıkanabilir ve kumaş akıllı çoraplar üzerinde bulunan sensörler ile ayağınızdaki belli noktalardan ölçümler yapıyor. 

Çoraplar, diyabetin yol açtığı yaygın hastalıklardan biri olan "ayak ülserini" önlemek veya hastalığa erken tanı koyabilmek için önemli. Çoraplardaki sensörler, amputasyona önemli derecede neden olan, olası ayak ülserinin belirtilerinden biri olan ayaklardaki sıcaklık değişikliğini tespit edebiliyorlar. 2015 yılından bu yana toplamda 3 yatırım alan Siren, 11,8 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte aldığı toplam yatırımı ise 22 milyon dolara çıkardı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.