Türkiye'nin en çok ziyaret edilen 20 web sitesi

SimilarWeb'in paylaştığı bilgilere göre ülkemizin en çok ziyaret edilen 20 web sitesi.
Türkiye'nin en çok ziyaret edilen 20 web sitesi

Webrazzi Dijital 2020 etkinliğimizin 10 Haziran'da online olarak gerçekleştireceğini geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Etkinliğimizin konuşmacıları arasında yer alan internet sitesi trafik ölçümleme ve analiz servisi SimilarWeb'de VP of GTM, Partnerships and Strategic Territories olarak görev yapan Smadar Ludomirski, 10 Haziran'da ülkemizdeki internet trafiği ile ilgili önemli bilgileri ve çok daha fazlasını paylaşacak.

Webrazzi Dijital 2020, simultane çeviri ve online networking fırsatı da sunacak. Konferansın programı ve daha fazla konuşmacısı yakında açıklanacak. Etkinlikle ilgili bilgi almak için buradan ulaşabilirsiniz. 

Bu haberimizde ise Türkiye'nin en çok ziyaret edilen 20 web sitesine yakından bakacağız. SimilarWeb tarafından paylaşılan bilgilere göre ülkemizden en çok ziyaret edilen web sitesi tahmin edebileceğiniz üzere "google.com". Söz konusu listede haber sitelerinden arama motorlarına, sosyal medya sitelerinden e-ticaret sitelerine kadar pek çok farklı web sitesi yer alıyor. Türkiye'nin en çok ziyaret edilen 20 web sitesinin tamamını aşağıda bulabilirsiniz.

Google

Dünyanın en popüler arama motoru olan Google, ülkemizde de en çok ziyaret edilen web sitesi konumunda. SimilarWeb tarafından paylaşılan bilgilere göre Google.com listenin ilk sırasında yer alırkeni Google.com.tr web sitesi ise listenin 7. sırasında yer alıyor.

YouTube

Listenin 2. sırasında ise yine Google'ın sahibi olduğu bir web sitesi yer alıyor. Dünyanın en popüler video paylaşım platformu olan YouTube, diğer sosyal medya platformlarını geride bırakarak ülkemizden en çok ziyaret edilen web sitesi olmuş durumda.

Facebook

Listemizin 3. sırasında ise bir döneme damgasını vuran ve hala en popüler sosyal medya platformu olan Facebook yer alıyor.

Twitter

SimilarWeb'in paylaştığı bilgilere göre listenin 4. sırasında ise bir başka sosyal medya platformu olan Twitter bulunuyor.

Instagram

Listemizin 5. sırasında da günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olan ve daha çok mobil uygulaması ile ön planda olan Instagram yer alıyor. 

Hürriyet

SimilarWeb'in listesine göre en çok ziyaret edilen haber odaklı web sistesi ise hurriyet.com.tr oldu. Ülkemizin köklü haber kurumlarından olan Hürriyet, listenin 6. sırasında. 

Google.com.tr

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Google'ın TR uzantılı alan adına sahip olan Google.com.tr web sitesi ise listenin 7. sırasında.

Sabah

Listenin ikinci haber odaklı web sitesi konumunda bulunan Sabah.com.tr, ülkemizde en çok ziyaret edilen 8. internet sitesi.

Sözcü

Ülkemizin en çok okunan gazetelerinden biri olan Sözcü'nün web sitesi olan Sozcu.com.tr, SimilarWeb'e göre ülkemizde en çok ziyaret edilen 9.web sitesi.

Milliyet

Listemizde yer alan bir başka haber odaklı web sitesi olan Milliyet.com.tr ise SimilarWeb'e göre Türkiye'nin en çok ziyaret edilen 10. web sitesi.

EBA

Corona virüs salgını ile hayatımıza giren online eğitim sistemi EBA, kısa süre içinde en çok ziyaret edilen web sitelerinden biri haline geldi. Paylaşılan bilgilere göre eba.gov.tr, listenin 11. sırasında yer alıyor.

Sahibinden

Ülkemizin en popüler ilan platformlarından olan Sahibinden.com da listede kendine yer bulan isimler arasında.

e-Devlet

Devlet ile alakalı işlemlerin online olarak yapılmasını sağlayan e-Devlet platformunun web sitesi konumunda olan turkiye.gov.tr ise listenin 13. sırasında yer alıyor.

Trendyol

Son dönemde yaptığı reklam çalışmaları ile oldukça popüler bir hale gelen e-ticaret platformu Trendyol.com ise listenin 14. sırasında kendine yer buluyor.

Hepsiburada

Trendyol'un hemen ardından ise ülkemizin bir diğer önemli e-ticaret sitesi olan Hepsiburada.com web sitesi karşımıza çıkıyor.

Haber7

Listede yer alan bir başka haber odaklı web sitesi olan Haber7.com ise SimilarWeb'e göre ülkemizin en çok ziyaret edilen 16. web sitesi konumunda.

Habertürk

Hayatına günlü gazete olarak başlayan fakat şu an online dünyada hayatına devam eden Habertürk ise listenin 17. sırasında yer alıyor.

n11

Ülkemizdeki en önemli e-ticaret platformlarından olan n11.com web sitesi ise SimilarWeb'e göre ülkemizde en çok ziyaret edilen 18. web sitesi konumunda.

Ekşi Sözlük

Ülkemizdeki en köklü sözlük platformu Ekşi Sözlük'ün web sitesi olan eksisozluk.com ise paylaşılan verilere göre Türkiye'de en çok ziyaret edilen 19. web sitesi.

Mynet

Gelelim listemisin son sırasında yer alan web sitesine. SimilarWeb'in paylaştığı bilgilere göre ülkemizde en çok ziyaret edilen 20. web sitesi ise Mynet.com.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.