Zoom üzerinden oynanabilecek oyunlar

Zoom'da ekran paylaşma ve beyaz tahta gibi özellikler bulunuyor. Bunlar da çizim gerektiren oyunlar oynanmasına imkan sağlıyor.
Zoom üzerinden oynanabilecek oyunlar

Corona virüs salgını ile globalde birçok insan evlerine kapandı. Evlerinde kalmak zorunda olan insanlar artık iş ile alakalı görüşmelerini de, arkadaş buluşmalarını da Zoom gibi video konferans uygulamaları üzerinden gerçekleştiriyorlar. Zoom, Covid-19 döneminde hisselerinin yüzde 100'den fazla arttığını söylüyor. 

Her ne kadar Zoom partileri eğlenceli olsa da bu konuşmalar sırasında sadece arkadaşlarımızın yüzlerine bakabiliyor ve günlerin nasıl geçtiği hakkında konuşabiliyoruz. Ancak sıkıcı video konferans görüşmelerini online oyunlarla keyifli hale getirmek mümkün. Zira bu oyunları kişiler kendiler yaratabileceği gibi Zoom için geliştirilen oyunlar da mevcut. Zoom'da ekran paylaşma ve beyaz tahta gibi özellikler bulunuyor. Bunlar da çizim gerektiren oyunlar oynanmasına imkan sağlıyor. Dilerseniz Zoom üzerinden oynanabilecek oyunlara kısaca göz atalım.

Charades

Charades belli başlı kategorilerde kişiye isimler sunuyor. Örneğin; bir kitap ismi, oyuncu ismi ya da filmi ismi öneriyor, siz de bunu karşınızdakilere anlatmaya çalışıyorsunuz. Bir nevi sessiz sinema için isim kaynağı sağlıyor da diyebiliriz. Bu noktada Charades'in sadece İngilizce dil seçeneğine sahip olduğunu da belirtelim. Ancak özel isimler söz konusu olunca dilin çok da önemi kalmıyor.

Playing Cards

Playing Cards, isminin yanı sıra tavla, dama gibi de birçok oyunu karşınızdaki kişilerle online olarak oynamanıza yardımcı oluyor. Sitede ayrıca "Remote Insensitivity" adlı bir oyun bulunuyor ve bu oyunu oynamak için Zoom'un kullanılması gerekiyor. 

Just Dance Now

Ubisoft'un bir uygulaması olan Just Dance'i telefonunuza indirdikten sonra bir oda numarası giriyor bu numarayı arkadaşlarınızla paylaşıyorsunuz. Daha sonra platformda yer alan koreografilerden dilediğinizi seçerek dans etmeye başlayabiliyorsunuz ve telefonunuzdan dansı ne kadar doğru edebildiğinizi denetleyebiliyorsunuz. Uygulama hem App Store'da hem de Google Play Store'da mevcut. 

Random Trivia Generator

Random Trivia Generator için genel kültür bilgisine dayalı Trivia Crack oyununun online versiyonu diyebiliriz. Platformdan dilediğiniz kategoriyi seçerek ücretsiz olarak oynayabiliyor ve Zoom üzerinden takımlara ayrılarak dilediğiniz gibi genel kültür bilginizi yarıştırabiliyorsunuz.

ZoomJam

Bunların yanı sıra ZoomJam adlı web sitesinde, Zoom'a özel kurgulanmış birçok online oyun mevcut. Ancak Murder Mystery gibi gizem oyunlarının yanı sıra platformda, çizime ve doğaçlamaya dayalı oyunlar da mevcut. Ancak tüm oyunların kuralları İngilizce yazıldığı için oyunu anlamak için İngilizce bilmek gerekiyor. ZoomJam'e de buradan göz atabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.