Migros, Sanal Market için 2 haftada 1000 kişiyi işe alacak

İşe alınacak kişilerin, Migros Sanal Market'ten eve teslimat için verilen siparişlerin reyon ve depodan toplanması ve hazırlanmasından sorumlu olacağı belirtildi.
Migros, Sanal Market için 2 haftada 1000 kişiyi işe alacak

Herkesin evlerine kapandığı şu günlerde alışverişlerimizin çoğunu uygulamalar ve platformlar yoluyla gerçekleştiyoruz. Talebin bu denli yoğun olduğu dönemde Migros, sadece Sanal Market için 2 hafta içinde 1000 kişiyi işe alacağını duyurdu. İşe alınacak kişilerin, Migros Sanal Market'ten eve teslimat için verilen siparişlerin reyon ve depodan toplanması ve hazırlanmasından sorumlu olacağı belirtildi.

Migros İnsan Kaynakları departmanından yapılan duyuruda, içinde bulunduğumuz bu zor günlerde, yalnızca müşterilerin günlük hayatlarını devam ettirebilmesi için temel ihtiyaç malzemelerini temin etmekle kalmadıklarını söyleyen şirket, çalışanlarının ve müşterilerinin sağlık ve güvenliğinin öncelikleri olduğunu belirtiyor.

Görüşmeler online ortamda gerçekleşiyor

Bu süreçte, gelişmeleri ve Sağlık Bakanlığı'nın kılavuz ve yönlendirmelerini sürekli takip ederek koruyucu uygulamalara odaklandıklarını belirten Migros, üniversitelerin tatil edildiği ve pek çok işletmenin hizmete kapandığı bu geçici dönemde çalışma arkadaşları aradığını açıklıyor. Şirket, başvuran tüm adaylarla, görüşmeleri online ortamda gerçekleştirdiklerinin de altını çiziyor.

60 yaş ve üzerine ücretsiz teslimat

Bununla beraber Sanal Market'ten alışveriş yapan 60 yaş ve üzeri kişilerin siparişlerinin ücretsiz olarak evlere teslim edildiğini de hatırlatalım. Özellikle 65 yaş ve üzerindeki kişilere sokağa çıkma konusunda kısıtlamaların geldiği bugünlerde, bunun önemli bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz. Migros Sanal Market'in Türkiye'nin 61 noktasına teslimat gerçekleştirdiğini de belirtmiş olalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.