Microsoft, Word, Excel ve PowerPoint'i tek uygulamada bir araya getirdi

Uygulama, belgeleri okumanıza ve düzenlemenize izin vermekten çok daha fazlasını yapıyor ve kullanıcıya farklı kolaylıklar da sunuyor.
Microsoft, Word, Excel ve PowerPoint'i tek uygulamada bir araya getirdi

Hemen hemen hepimizin telefonunda ihtiyaç duyulandan çok daha fazla uygulama bulunuyor. Durum böyle olunca gerçekten işlevsel olan uygulamalar için telefonumuzda yer kalmayabiliyor. Ancak Microsoft, özellikle iş alanında sıkça kullandığımız Word, Excel ve PowerPoint için telefonumuzda daha fazla yer açmayı misyon edindi ve üç uygulamayı tek Android uygulamasında bir araya getirdi. 

Bir süredir test aşamasında olan uygulamanın şimdi tüm Android kullanıcılarının kullanımına açıldığını hatırlatalım. Direkt olarak Microsoft Office ismi verilen uygulamayı şu anda Google Play Store'dan indirebilirsiniz. 

Uygulamanın yaptıkları sadece Word, Excel ve PowerPoint işlemleriyle de sınırlı kalmıyor. Yani belgeleri okumanıza ve düzenlemenize izin vermekten çok daha fazlasını yapıyor ve kullanıcıya farklı kolaylıklar da sunuyor. Notları daha hızlı bir şekilde not alma, bu noktada alınan notların Windows 10'un Yapışkan Notlar uygulaması ile senkronize edilebileceğini de hatırlatalım, elektronik tablolar da dahil olmak üzere görüntülerden metin tarama, PDF'leri okuma ve imzalama, telefonunuzun kamerasını kullanarak görüntüleri tarama ve dosyaları bilgisayarınıza ve yakındaki cihazlara aktarma gibi özellikler de Microsoft'un yeni uygulamasının kullanıcıya sunduğu özellikler olarak karşımıza çıkıyor. 

Microsoft'un Office uygulamasının iOS kullanıcıları için ne zaman aktif edilip edilmeyeceği de henüz belli değil. Ayrıca uygulamanın şu an için tabletlerde çok iyi çalışmadığını belirtelim. Ancak Microsoft'un uygulaması şu anda çok yeni ve aslında hala geliştirilme aşamasında. Şirketin özellikle tablet arayüzü sorununu kısa bir süre sonra çözeceğini öngörmek mümkün.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.