BenzinLitre, 2019 yılına ait verilerini paylaştı

Kullanıcı bazlı veri paylaşımı ile en uygun benzin, dizel ve otogaz fiyatlarını, en yakın istasyonlar gib bilgileri bulabileceğiniz bir uygulama sunan BenzinLitre, 2019 yılın ait verilerini paylaştı.
BenzinLitre, 2019 yılına ait verilerini paylaştı

Uygun fiyatlı benzine ulaştıran bir girişim olarak karşımıza çıkan BenzinLitre'den ilk olarak 2018 yılının Mart ayında sizlere bahsetmiştik. Kullanıcı bazlı veri paylaşımı ile en uygun benzin, dizel ve otogaz fiyatlarını, en yakın istasyonlar gib bilgileri bulabileceğiniz bir uygulama sunan BenzinLitre, 2019 yılına ait verilerini paylaştı.

Paylaşılan bilgilere göre akıllı tercihler yapan sürücülerin yıl içinde en çok kullandığı özellik market ve kahve oldu. Yıkama türlerinde en çok aranan self-yıkama hizmetleri olurken, kahve tutkunları ise Starbucks olan akaryakıt istasyonlarını tercih etti.

En çok tercih edilen markalar ise sırasıyla Shell, Opet, Petrol Ofisi, BP, Total ve Aygaz oldu. 2019 yılında kullanıcılar BenzinLitre üzerinden 3 milyonu yol tarifi aldı. Yol tarifi konusunda en çok Google Haritalar tercih edilirken ikinci sırada ise Yandex Haritalar yer aldı.

Paylaşılan bilgilere göre sürücüler en çok Pazar günü yakıt almayı tercih ediyor. Görece düşük satış gerçekleşen Salı ve Çarşamba günlerini halk günü ilan eden istasyon sayısı da her geçen gün artıyor. El değmeden açılan kapılar, hijyenik klozet kapakları ülkemizin batı illerinde ve ana arter yollarında artık tüketici beklentisi olarak yer etmiş durumda. Tuvaletlere “görevli çağır”, tartı, el kremi gibi ek özellikler getiren akaryakıt istasyon sahiplerinin daha fazla olumlu yorum aldığı da görüldü.

En fazla İstanbul – Ankara arasında dinlenme tesisleri aranırken, 2019 yılının ikinci yarısında ise İstanbulİzmir dinlenme tesislerine ilgi, yüksek bir artış gösterdi. BenzinLitre, 2020 yılında Türkiye genelinde en fazla dinlenme tesisi aranacak yol güzergahının İstanbul – İzmir olacağını tahmin ediyor.

2019 yılında uygulamada bulunan tesis içi özellik sayısını 40’a çıkaran BenzinLitre kullanıcılarının büyük çoğunluğu İstanbul'da yer alıyor. BenzinLitre'nin Android platformundaki kullanıcıları yüzde 61.6’ya çıkarken, iOS ise yüzde 38.4’e geriledi. Son olarak yakın zamanda BenzinLitre uygulamasının İngilizce ve Almanca versiyonlarının yayına alınacağını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.