Dr. Selman Ortaköy ile Lonca Girişimcilik Merkezi’ni ve dijital dönüşümü konuştuk
Webrazzi TV

Dr. Selman Ortaköy ile Lonca Girişimcilik Merkezi’ni ve dijital dönüşümü konuştuk

  • Lonca Girişimcilik Merkezi'ni 2017 yılında kurduklarını hatırlatan Dr. Selman Ortaköy, girişimlerin hem ürün geliştirmelerinde hem de acil masraflarında kullanmaları için her girişimciye 40 bin TL’ye kadar nakit hibe verdiklerini söyledi.

Kuveyt Türk Operasyon Grup Müdürü ve Lonca Yönetim Komitesi Üyesi Dr. Selman Ortaköy ile Webrazzi ofisinde keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Söyleşimizde Kuveyt Türk'ün girişimlere olan desteklerinden tutun da Lonca Girişimcilik Merkezi’nin gelecek planlarına kadar pek çok önemli konuyu konuştuk.

Lonca Girişimcilik Merkezi'ni 2017 yılında kurduklarını hatırlatan Dr. Selman Ortaköy, girişimlerin hem ürün geliştirmelerinde hem de acil masraflarında kullanmaları için her girişimciye 40 bin TL’ye kadar nakit hibe verdiklerini söyledi.

Lonca Girişimcilik Merkezi ile bugüne kadar 40 girişime destek olduklarını da paylaşan Ortaköy, 2020'de 20 girişime destek olmayı hedeflediklerini de paylaştı.

“Genel” ve “FinTech” olmak üzere iki ayrı kategoride başvuru kabul ettiklerini de paylaşan Dr. Selman Ortaköy, girişimin geniş bir pazar büyüklüğüne hitap etmesi, bir gelir ya da fayda modelinin olması gibi birçok kriterin yanı sıra sadece kendi projesine odaklı çalışan, girişimciliği yarı zamanlı iş ya da hobi olarak yapmayan girişimcilere öncelik verdiklerini dile getirdi.

İki yıl içinde her biri altı ay süren dört eğitim dönemi düzenlediklerini ve bu eğitimler için toplamda 1.500’ün üzerinde başvuru aldıklarını da belirten Ortaköy, özellikle FinTech kategorisindeki girişimlerle iş birliklerine açık olduklarını vurguladı.

Yorumlar (0)
  1. Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz?
    Yorum Yazmak için Giriş Yap