Garaj Sepeti 1,5 milyon dolar yatırım aldı
Yatırım

Garaj Sepeti 1,5 milyon dolar yatırım aldı

  • Geçtiğimiz yıllarda Tasit.com ve Araba.com gibi önemli firmaları da bünyesine katan Garaj Sepeti, üçüncü yılında aldığı 1,5 milyon dolarlık yatırım ile Seri-A turlarını tamamlamış oldu.

Otomotiv sektörüne odaklanan bir girişim olan Garaj Sepeti'nin Araba.com'u satın aldığını geçtiğimiz yılın Temmuz ayında sizlere aktarmıştık. Bugün ise yeni bir haber ile karşımıza çıkan Garaj Sepeti, önemli bir yatırım turunu kapattığını resmen duyurdu.

Paylaşılan bilgilere göre Garaj Sepeti 2019 yatırım turunu 1,5 milyon dolar ile kapattı. Geçtiğimiz yıllarda Tasit.com ve Araba.com gibi önemli firmaları da bünyesine katan Garaj Sepeti, üçüncü yılında aldığı 1,5 milyon dolarlık yatırım ile Seri-A turlarını tamamlamış oldu.

Yatırım turuna ilk kez Growth Circuit, Teknasyon kurucu ortakları Burak Sağlık, Mustafa Sevinç, Mustafa Vardalı, Aventio, SekizGen ve önemli hukuk ve yatırım profesyonelleri katıldı. 1,5 milyon dolarlık yatırım turuna şirketin mevcut yatırımcıları arasında bulunan Map Yatırım, Galata Business Angels, Finberg ve F+ Ventures'ın katıldığını da ekleyelim. 

Garaj Sepeti kurucu ortağı ve CEO'su Mehmet Çelikol

Mevcut tüm kurumsal yatırımcılarının yatırıma dahil olmasının şirket için çok önemli olduğunu vurgulayan Garaj Sepeti kurucu ortağı ve CEO'su Mehmet Çelikol, yeni yatırımcılarının Garaj Sepeti’ni bir üst seviyeye çıkarmak için destek alabilecekleri, özenle seçtikleri alanında uzman kişiler olduğunu da belirtti.

Garaj Sepeti’nin bir yıl içinde 12 kat büyüdüğünü ve pazar yeri üzerinden geçen hacmin 100 milyon TL'ye ulaştığını da dile getiren Mehmet Çelikol, 2020’de belirledikleri stratejik alanlarda büyümeyi sürdüreceklerini ve 10 bini aşkın işyeri üyesi ile milyonlarca kullanıcıya verdikleri deneyimi iyileştireceklerini de sözlerine ekledi.

Yorumlar (4)
  1. Websiteleri hiç iyi değil ve çok karışık geldi bana. Ana konularının ne olduğunu anlayamadım..Dolayısıyla bir girişimin tam olarak ne yaptığını sitesine girdiğimde birkaç saniye içerisinde anlayamadığınız takdirde o site nasıl kitlelere yayılabilecek? Yeni kurulmuş ve büyümeye çalışan bir firma için "hakkımızda" ve "nasıl çalışıyor" kısımlarının daha iyi düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum...

  2. Bu saydığım hususlara odaklanmak yerine, referanslarının kimler olduğuna ve kimlerden yatırım aldığını pek çok yerde vurgulamışlar.Bence yanlış bir tercih..

  3. bu yatırım aşamaları hakkında detaylı bilgiyi nereden alabilirim.bende kendi girişimime yatırım almayı düşünüyorum nereden başlamalıyım ?

  4. Garaj Sepeti'ni araba dikeyine odaklanmış bir çatı şirket olarak düşünürsek genel itibariyle güzel bir konsept. Sigorta, lastik, yedek parça vs. her şey sepetin içine atılabilir ama Araba.com ve Tasit.com'un aynı altyapıyı kullanması çok saçma bence. Oraya giren adam oraya da giriyor. İkisinin aynı olduğunu anlamıyor mu? Şahsen ben olsam Araba.com'da binek araçları, Tasit.com'da ise kamyon, kamyonet, minibüs, otobüs vb. ticari taşıtları konumlandırırdım. Ayrıca motorsiklet pazarına yönelik olarak da bir proje geliştirseler fena olmaz bence. Genç işsizlik oranı %50'ye dayandı. Millette araba alacak para yok. Herkes motora biniyor artık.