Elektrikli scooter paylaşım girişimi Martı, yıl sonuna kadar fiyatlarını düşürdü
Girişim

Elektrikli scooter paylaşım girişimi Martı, yıl sonuna kadar fiyatlarını düşürdü

  • Rakiplerine oranla daha pahalı konumda kalan Martı, fiyatlarını düşürdü.

İstanbul için elektrikli scooter paylaşım girişimi olarak karşımıza çıkan Martı'nın hizmet vermeye başladığını ilk olarak geçtiğimiz Mart ayında sizlere aktarmıştık. 2019 yılıyla birlikte hem ülkemizde hem de yurt dışında oldukça popüler bir hale gele elektrikli scooter girişimlerine her geçen gün yenileri ekleniyor.

Martı'nın ardından ise ETKU, Palm ve HOP! gibi girişimler de hem İstanbul hem de Ankara'da hizmet vermeye başladılar. Pazara yeni markaların girmesi ile birlikte önemli bir rekabet de oluştu. Rakiplerine oranla daha pahalı konumda kalan Martı, fiyatlarını indirdi.

Bugüne kadar Martı ile yolculuğa başlamak için 3 TL ve her 1 dakika için 0,75 TL ödemeniz gerekiyordu. Yapılan fiyat değişikliği ile birlikte Martı'nın başlangıç ücreti 1,99 TL oldu. Her 1 dakika için ise 0,59 TL ücret talep ediliyor. Fiyat düşürülmeden önce 10 dakikalık bir Martı yolculuğu 10,5 TL ile ücretlendiriliyordu.

Yapılan indirimin ardından ise 10 dakikalık Martı yolculuğu 7,89 TL oldu. Kısacası 10 dakikalık Martı yolculuğu 10,5 TL'den 7,89 TL'ye düşmüş oldu. Söz konusu indirimin Aralık ayı sonuna kadar geçerli olacağını da ekleyelim. 

Yorumlar (4)
  1. Sonu lokmacılara dönmesin bu girişimlerin !

    1. Şikayetvar da haklarında onlarca şikayet var. Sadece bunların değil diğerlerinin de. Şu kadar kullanıcıya ulaştık şu kadar yatırım aldık diyenlere bakmayın. Gelip geçici girişimler hepsi. Uber de böyle hayallerle çıktı yola geldiği nokta safi zarar. Farklı bir sektör olsa da bu girişimin de çok dezavantajları var. Pili biten scooterlar, harita da olmayan scooter gösterilmesi, aniden durması, çalışmaması yada bozuk olması, taksiye göre çoğu zaman pahalı gelmesi, fazla çekilen ücretler vs.

      Genel de yurt dışında olunca hemen klonlanıyor ama operasyonel veya teknik sorunlar gözetilmeden yola çıkılıyor. Zannetmiyorum çok fazla sürmez elde patlar çoğu.

  2. Bu girişim çok güzel bence ulaşım içinde kullanılabilir trafiğin yoğun olmadığı yerlerde. Ben Paris'te Lime'ı kullandım, çok iyi bir deneyimdi. İzmir'de Martı var ancak pahalı bence, çünkü Paris'te €1 açılış 12cent dakikası idi. Kur çevirisi yapmadan birim olarak düşünüyorum ben. Umarım açılış ve dakikalık ücretlerin 50% oranlarında ucuzlaması mümkün olur.

  3. Yıl sonuna 15 günden çok daha az bir süre kalmış. Webrazzi'nin bu kadar basit bir konuyu haber yapmasını anlayamıyorum. Lütfen, magazin sayfaları birbirini tekrar eden haberler olmasın. Özellikle yeni çıkan dizinin reklamı gibi, sürekli Netflix'de yeni çıkan dizi ve filmleri anlatmak yerine, Netflix ile ilgili teknik, teknolojik ve yatırım gibi haberler daha çok mutlu eder.