BluTV'den Hakan: Muhafız'a rakip mi geliyor?

Türkiye'nin önde gelen online streaming platformlarından BluTV, başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen'in yer aldığı yeni dizisi Alef'i tanıttı.
BluTV'den Hakan: Muhafız'a rakip mi geliyor?

Türkiye'nin önde gelen online streaming platformlarından BluTV, başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen'in yer aldığı yeni dizisi Alef'i tanıttı. Yönetmen koltuğunda Abluka, Tepenin Ardı gibi filmleriyle tanıdığımız ödüllü yönetmen Emin Alper’in oturacağı Alef, İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu alıyor.

BluTV'nin yeni polisiye dizisinin konusundan detaylı olarak bahsedelim.

Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan, oyuncuların geçtiğimiz günlerde ilk tanıtım çekimleri için bir araya geldiği dizide genç ve hırslı dedektif Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ile tecrübeli ortağı Settar (Ahmet Mümtaz Taylan), İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşecek. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar (Melisa Sözen) da katılacak. Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralayacak. 

Osmanlı ve İslam Tarihi'nden izler taşıması sebebiyle, akıllara Netflix'in ilk yerli orijinal içeriği Hakan: Muhafız'ı getiren Alef'in "mistik bir polisiye" olarak tanımlanması da akıllara "Acaba BluTV'den Hakan: Muhafız'a rakip mi geliyor?" sorusunu getiriyor. Ancak hem oyuncu kadrosuna hem de yönetmen koltuğundaki isme baktığımızda 8 bölümlük Alef'in birçok BluTV içeriği gibi kayda değer bir yapım olacağını söyleyebiliriz.

Son olarak, BluTV'nin yeni dizisi Alef'i izlemek için 2020'yi beklememiz gerektiğini de hatırlatalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.